VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ARKADIA 87:61

Dobar trening uoči prvenstvenog okršaja sa Splitom
Objavljeno 3. prosinca, 2018.
Nakon dugo vremena košarkaši s Drave ponovno su igrali u svome Gradskom vrtu. Stanku u prvenstvu Vrijednosnice Osijek iskoristile su za odrađivanje obveza u Alpe Adria kupu. Protiv austrijske Arkadije bila je pretposljednja u sklopu B skupine, preostalo je još domaćinstvo protiv slovenskih Hopsija koje je na programu početkom sljedeće godine.

Protiv trenutačno drugoplasiranog sastava austrijskog prvenstva, "lavova“ iz Traiskirchena, domaću je momčad s klupe vodio Ivan Barišić, jer je prvi trener Vladimir Krstić tek odradio reprezentativne obveze. Premijera Barišića u službenom dvoboju bila je očekivano uspješna, jer su gosti u grad na Dravi stigli kao fenjeraš u skupini, odnosno s četiri poraza u isto toliko odigranih utakmica. Domaćin je ostvario svoju treću, i tako stigao nadomak plasmanu u četvrtfinale ovog natjecanja.

S obzirom na suparnika, domaći je trener mogao podijeliti minutažu na svih 11 igrača iz zapisnika, što je i učinio. Rezultat ni jednog trenutka nije patio, „brokeri“ su već u prvoj četvrtini serijom 11:0 stekli dvoznamenkastu prednost. Do odmora ona je narasla na već 19 poena (51:30). U posljednoj dionici bilo je i najvećih 78:51. Sve u svemu, dobar trening uoči nedjeljnog prvenstvenog okršaja sa Splitom u Gradskom vrtu. N. Benčina
VRIJEDNOSNICE OSIJEK –  ARKADIA 87:61
VROS *87

ARKADIA *61

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 70. Suci: Hadžić, Hartman Barišić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Pavlović 10, Ihring 12 (2-2), Mandić 10 (1-3), Dmitrović, Boras, Perić, Abu 23 (4-7), Šango 6, Darling 6, Vrkić 8 (2-4), Gospić 12 (1-2).

ARKADIA: Lesny, Duck 2, Manolović 18 (4-6), Anđelković 3, Chrigui, Brčina 15, Gentner, Komazec 9 (2-3), Schmit 14 (1-2), Zdravković.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 27:15, 23:16, 24:20, 13:10