NBA LIGA

Bogdanović najbolji kod Pacersa
Objavljeno 21. studenog, 2018.
Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao je 21 koš i bio najbolji strijelac Indiane u uvjerljivoj domaćoj pobjedi Pacersa (121-94) protiv Utah Jazza. Bogdanović je iz igre gađao 9-14, pogodio je tri trice iz četiri pokušaja, a tome je dodao dva skoka, jednu asistenciju i dvije osvojene lopte. Bilo je to drugi put uzastopce da Bogdanović postiže 20 i više poena, a takav je učinak imao na tri od posljednja četiri susreta. Uz našeg reprezentativca najbolji kod domaćina bio je litavski centar Domantas Sabonis s 19 koševa, devet skokova i devet asistencija. Valja istaknuti i da je Indiana bila bez svog najboljeg igrača Victora Oladipa koji je propustio utakmicu zbog bolova u desnom koljenu. Trener Pacersa Nate McMillan nije isticao pojedinačni učinak ni jednoga od igrača. Za njega je upravo ovo bilo kako želi da mu izgleda momčad.

- Kada sam pričao o protoku lopte i da su svi uključeni, upravo sam o ovome pričao. Večeras su za mene odradili savršeni plan igre - rekao je McMillan.

Od ostalih hrvatskih igrača dobar učinak i minutažu imao je Ante Žižić. Za 17 minuta igre postigao je 12 poena uz šest skokova za Cleveland, koji je poražen sa 113:102 na gostovanju u Detroitu. Dragan Bender nije nastupio u porazu Phoenixa 119:114 na gostovanju u Philadelphiji, koju je do pobjede predvodio Joel Embiid s 33 koša i 17 skokova. Učinak večeri imao je najbolji igrač Charlottea Kemba Walker koji je u domaću pobjedu Hornetsa 117-112 nad Bostonom ugradio 43 koša, pet asistencija i četiri skoka.

Rezultati susreta odigranih u ponedjeljak navečer: Indiana - Utah 121:94, Detroit - Cleveland 113:102, Philadelphia - Phoenix 119:114, Atlanta - LA Clippers 119:127, Sacramento - Oklahoma City 117:113, Memphis - Dallas 98:88, Milwaukee - Denver 104:98, New Orleans - San Antonio 140:126 i Charlotte - Boston 117:112. H/N.B.