DRUGA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA

Bjelobrđani u posljednjem jesenskom kolu konačno neporaženi na gostovanju
Objavljeno 19. studenog, 2018.

Četvrta je bila zagrebačka sreća! Nakon što su se u tri navrata Bjelobrđani vraćali praznih ruku iz hrvatske metropole, u srazu s Kustošijom štićenici trenera Denisa Krstanovića osvojili su bod, i to prvi gostujući, jer su i nakon dva ovojesenska posjeta Dalmaciji odlazili praznih ruku. Prema prekjučer viđenom, ne bi bilo nezasluženo da je oslabljena momčad BSK-a odnijela i kompletan plijen, jer je imala više izrazitih prilika od domaćina, kojem je najbolji pojedinac bio vratar Vladić, ujedno i središnja figura utakmice iako je i njegov kolega na drugoj strani Ilinčić vrlo dobro čuvao svoju mrežu. Prvi put u osmoj minuti, kada je na Koleginu asistenciju Čakarun pucao u desni kut, kamo se bacio bjelobrdski vratar i sačuvao mrežu. Četiri minute poslije zatresla se domaća, nakon što je Horvat odlično pronašao Čikvara, a on se sjurio u 16-erac i svladao Vladića - 0:1. Vodstvo gostiju trajalo je pet minuta jer je tada Čakarun snažnim udarcem iz blizine svladao nemoćnog Ilinčića - 1:1. Vratar BSK-a stoga je u 32. minuti obranio neugodan udarac Kolege, kojem je loptu dodao Šimunić. Neposredno uoči odmora Krajček je iz kontranapada ugrozio Vladića, koji se nije dao iznenaditi.

U drugoj minuti nastavka Jurica Kovačić je ubacivanje Biškupa skrenuo pokraj bjelobrdskih vrata, a odmah zatim Plazonja je iz povoljne pozicije glavom prebacio gredu. Gosti su uzvratili u 74. minuti snažnim udarcem Horvata, koji je zagrebački vratar obranio. Tri minute poslije Bjelobrđani su imali još bolju priliku preko Čikvara, koji ju nije uspio realizirati, a taj mini pritisak zaključio je Andrej Kovačić u 79. minuti obećavajućim udarcem, koji je Vladić zaustavio. Muke za domaćina nastavile su se u 82. minuti, kada je vratar Kustošije hrabrim (u)letom u Horvatove noge spriječio pogodak. Zagrepčani su uspjeli ozbiljnije zaprijetiti u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, kada je udarac Čakaruna obranio pričuvni vratar BSK-a Ezgeta i tako sačuvao zasluženi bod. D.L.
KUSTOŠIJA       1 (1)

BSK       1 (1)

ZAGREB - Stadion Kustošije. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Marino Majstrović (Split). Strijelci: 0:1 Čikvar (12), 1:1 Čakarun (17). Žuti kartoni: Šimunić, Cmrečnjak, Pavković (Kustošija) i A. Kovačić (BSK). Crvenih kartona nije bilo.

KUSTOŠIJA: Vladić, Pavković, Šimunić, Čakarun, Vragolović, Kolega, J. Kovačić, Deak, Plazonja (od 68. Dunić), Biškup (od 78. Ljubanović), Cmrečnjak

BSK: Ilinčić (od 68. Ezgeta), Ramić (od 68. Gvozdenović), Meter, A. Kovačić, Horvat, Krajček, Ištvanić, Popović (od 89. Žigri), Periša, Čikvar, Kasač
TABLICA
Rezultati 13. kola: Kustošija (Zagreb) - BSK (Bijelo Brdo) 1:1, Hajduk II (Split) - Lučko 1:0, Varaždin - Sesvete 3:0, Dugopolje - Solin 0:0, Osijek II - Hrvatski dragovoljac (Zagreb) 3:1, Dinamo II (Zagreb) - Šibenik 0:1 i Zadar - Međimurje (Čakovec) 1:1

1.Šibenik       12       8       3       1       21:10       27

2.Dinamo II       13       8       1       4       22:12       25

3.Osijek II       13       6       3       3       20:13       24

4.Varaždin       13       7       1       5       19:19       22

5.Hajduk II       13       6       2       5       15:15       20

6.Sesvete       13       5       2       6       16:14       17

7.Zadar       13       4       5       4       19:21       17

8.Kustošija       13       5       2       6       13:16       17