TREĆA HNL “ISTOK”

Vinkovčani odmaknuli najbližoj konkurenciji za naslov jesenskog prvaka
Objavljeno 14. studenog, 2018.
Dva kola prije kraja jasno je kako su ovu polusezonu obilježili klubovi koji prvi put igraju u ovom rangu natjecanja. Cibalia je zbog neispunjavanja uvjeta za licencu Prve i Druge lige pala u treći rang natjecanja, a Vihor, Sloga i Zrinski načinili su korak više plasmanom iz Međužupanijske lige Slavonije i Baranje. Dok je bilo jasno, unatoč poteškoćama na početku sezone, da će Cibalia biti u krugu klubova koji će se boriti za viši rang natjecanja, preostala tri kluba su ugodno iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone. Od četiri spomenuta kluba pobjede su ostvarili Cibalia, Zrinski i Vihor, koji je u Jelisavcu svladao Slogu. Cibalia je u Požegi "odmjerenim gardom" došla do tri boda. U prvom poluvremenu su igrači Petra Tomića bili bolji sastav, u tom su vremenu preko Benjamina Karaule u 45. minuti došli do vodstva. U nastavku susreta nerazumno su se povukli braneći stečenu prednost i zahvaljujući ponajprije vrataru Ivanu Marijanoviću uspjeli sačuvati tu prednost. Vihor je u sudaru bivših međužupanijskih ligaša, u fer i korektnoj utakmici, uz samo jedan žuti karton, odigrao puno bolje i s četiri pogotka svladao Slogu iz Nove Gradiške. U susretu Zrinskog i Belišća očekivala se neizvjesna i uzbudljiva utakmica kakva je na kraju i odigrana. Belišćani su poveli u 17. minuti pogotkom Domagoja Damjanovića, da bi domaćin pred kraj poluvremena izjednačio, a u nastavku, pred kraj utakmice, preokrenuo rezultat u svoju korist. Od ovog kola Cibalia ima zalihu prednosti nad Čepinom od tri boda, nad trećeplasiranim Belišćem još veću (osam bodova) i već bi se sada moglo reći kako će najvjerojatnije prva proći kroz cilj jesenskog dijela sezone. Tu prednost im je omogućila i momčad Čepina koja je na gostovanju u Koprivnici osvojila bod, i to pogotkom u 90. minuti. Prije toga Koprivnica je ispustila vodstvo od 2:0. Zanimljiva i puna preokreta i pogodaka odigrana je utakmica u Đakovu. Gosti iz Oriovca imali su tri puta vodstvo, a uporni Đakovčani sva tri puta sustizali su i stigli zasluženo do boda. Marsonia i Bedem glatko su sa po 2:0 došli do novih pobjeda, dok su Vukovarci poraženi u Ždralovima. Primili su pogodak u petoj minuti sudačke nadoknade. Prije toga imali su vodstvo od 2:1. A. Grgić
STRIJELCI:
10 pogodaka: Dogan (Cibalia), Kerić (Cibalia).

9 pogodaka: Agatić (Čepin), Pavlović (Vihor).

8 pogodaka: Dos Santos (Zrinski), Radovanović (Belišće).

7 pogodaka: Grgačević (Đakovo Croatia), Ratković (Belišće), Sučić (Mladost).

6 pogodaka: Erić (Marsonia), Gudelj (Marsonia), Jurić (Oriolik), Kuprešak (Bjelovar), Vrkić (Koprivnica), Vuksanović (Bedem), Žuljević (Slavonija).

5 pogodaka: Borko (Bedem), F. Bungić (Sloga NG), Mijić (Oriolik), Plum (Vukovar 1991), Tominac (Bjelovar).

4 pogotka: Kovačić (Koprivnica), Krstanović (Čepin), Kuburić (Čepin), Majstorić (Oriolik), Pleić (Mladost), Rajić (Bjelovar), Solić (Slavija)...
Rezultati 13. kola: Đakovo Croatia - Oriolik 3:3, Marsonia - Bjelovar 2:0, Koprivnica - Čepin 2:2, Slavonija - Cibalia 0:1, Vihor - Sloga NG 4:0, Bedem - Slavija 2:0, Zrinski - Belišće 2:1, Mladost - Vukovar 1991 3:2.