ALPE ADRIA KUP KOŠARKAŠA

U Pragu svi igrali i izgubili
Objavljeno 14. studenog, 2018.
Između dvije utakmice u domaćem prvenstvu košarkaši s Drave skoknuli su do Praga, gdje su odigrali četvrtu utakmicu u sklopu B skupine Alpe Adria kupa. Vrijednosnice Osijek upisale su drugi poraz, ali treneru Krstiću rezultat očito nije bio u prvom planu. Nije bio nevažan, ali trener "brokera" odlučio je raspodijeliti minutažu na svih deset igrača. Tako su prvu četvrtinu odradili Ihring, Mandić, Pavlović, Gosipić i Abu, a šest minta druge dionice odradila je druga petorka. Stoga je patio rezultat, jer kada nisu igrali starteri, Pražani su imali i dvoznamenkastu prednost. Gosti su stalno bili tu negdje, a u 28. minuti uspjeli su doći do izjednačenja (49:49). No, kada god su im Vrijednosnice bile blizu, domaći su odgovarali tricama, gađali su ih s visokih 53 posto (14-26). Prag je u završnici imao i +13, a na kraju su Osječani ostali u zaostatku od 11 poena. Česi su u Gradskom vrtu ostali na -17, što ne mora biti nevažno u konačnom poretku. Nakon Praga Osječani će ponovo na put, u petak čeka zagrebačka Cibona. N.B.
PRAG*78

VRIJ. OSIJEK*67

PRAG - Dvorana Folimanka. Gledatelja: 100. Suci: Blahout, Kučirek

PRAG: Appleby 8 (1-1), Bohm, Sehnal 14 (1-3), Fait 8 (2-2), Mareš 12, Krivanek 2, Machac, Šterba 3, Petružela, Whack 17 (2-2), Vukosavljević 6, Tuma 8

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Pavlović 14 (0-3), Ihring 9 (2-2), Mandić, Boras 2, Perić 2 (2-2), Abu 15, Šango 2 (0-1), Darling 5 (1-1), Vrkić 8 (0-1), Gospić 8 (2-2)

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 20:16, 17:13, 17:22, 24:16