PRVA HRL “SJEVER”

Osječani u Borovu stigli do prvih gostujućih bodova
Objavljeno 12. studenog, 2018.

Rukometaši Borova bili su na dobrom putu da u ovoj sezoni upišu drugu prvenstvenu pobjedu. Imali su igrači Boška Polherta rezultatsku prednost sve do rezultata 21:21, a od tada su kola krenula nizbrdo. S dva brza pogotka Osječani dolaze do 21:23 i do kraja susreta tu razliku su polako povećavali da bi na kraju bila, za ovaj susret, visokih plus pet. Tako je Osijek stigao do prve gostujuće pobjede, a domaćin upisao već osmi poraz u nizu.

Peti uzastopni neuspjeh zabilježili su rukometaši Đakova, koji su poraženi u Ivanić-Gradu sa 26:20 od Ivanića. Đakovčani su bili bolja momčad u prvih 30 minuta te je prednost od pogotka-dva uglavnom bila na njihovoj strani. Na odmor se otišlo sa 11:11, a u sličnom se ritmu igralo i početkom nastavka. Tada je kod vodstva Đakova 14:13 u 38. minuti uslijedila velika serija domaćina od 7-0 u nepunih osam minuta za preokret na 20:14, što je bilo i presudno za konačan ishod.Važnu pobjedu upisala je Viro Virovitica koja je u derbiju kola u Križevcima svladala KTC sa 29:28 te tako zadržala vrh tablice. Virovitičane već sljedeći tjedan čeka novi derbi, kada dočekuju jedini neporaženi sastav prvenstva, drugoplasirani Bjelovar. G.R./A.G.
BOROVO       27 (16)
OSIJEK          32 (14)

BOROVO NASELJE – SD Borovo naselje. Gledatelja 300. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivica).

BOROVO: Polchert, Vuković, Šamija 4, Luketić 1, Vulić 4, Franić 2, Burazin 3, Radojević 1, Zatezalo 2, Šimatić 6 (3), Vujčić, Parmačević 2, Naletilić 2, Lasić.

OSIJEK: Kolar, Kopić 2, Kuže 1, Nedić 5, Vuković, Babić 3, Cesar, Vešligaj, Barić 6, Radović 6 (1), Stojnović 1, Zrno 2, Čičak 2, Pleše 4, Jurić, Mandarić.

SEDMERCI: Borovo 3 (3), Osijek 1 (1); ISKLJUČENJA: Borovo 4 minute (Vulić 2, Lasić 2), Osijek 4 minute (Kopić 2, Barić 2).
Rezultati i poredak
Rezultati 9. kola: Borovo - Osijek 27:32, Ivanić - Đakovo 26:20, Metalac - Prelog 39:26, Bjelovar - Vidovec 30:28, KTC - Viro Virovitica 28:29, Moslavina - Maksimir Pastela 24:23, PPD Zagreb 2 - Medveščak Zg 33:26.

14.Borovo           9       1       0       8       220:280       2

U 10. kolu (17. studenoga) sastaju se Prelog - Moslavina, Osijek - Metalac, Medveščak Zg - Borovo, Ivanić - PPD Zagreb 2, Đakovo - Vidovec, Viro Virovitica - Bjelovar i Maksimir Pastela - KTC.
IVANIĆ         26  (11)
ĐAKOVO     20  (11)

IVANIĆ-GRAD - ŠSD Žeravinec. Gledatelja: 200. Suci: Ivan Luketić i Lovro Tomović (oba Rijeka).

IVANIĆ: Pleša, Iveković, Vidaković 7 (3), Perković, Malec 5, D. Lukačec 1 (1), Štefanović, Markić 2, Lovrić 1, Lešković, Kurtušić 4, Matijević, Bumbak, Zajec, Glumac 1, L. Lukačec 5.

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević, Kapetan, Ćurić 4, Šimić, Bradarić 1, Goluža 9 (3), Poplašen 2, Tot, Perlić 2, Klepo 1, Orlović, Kostić 1 (1), Jakšić.

SEDMERCI: Ivanić 4 (4), Đakovo 4 (4); ISKLJUČENJA: Ivanić 6 minuta (Vidaković 2, Lovrić 2, Zajec 2), Đakovo 6 minuta (Perlić 2+2, Ćurić 2).