POBJEDA ŽRK-A OSIJEK U 9. KOLU PRVE HRL

Na splitskim Gripama uspjele prekinuti post
Objavljeno 12. studenog, 2018.
Rukometašice Osijeka u 9. su kolu Prve HRL konačno upisale prve bodove, svladavši u Splitu u derbiju začelja Split 2010 s 21:18. Dobro su gošće krenule u susret te je prednost do sredine prvog poluvremena bila na njihovoj strani. Tada je uslijedila kriza u napadu, 12 minuta ostale su bez pogotka pa su Splićanke u završnici stigle do 11:8, a na odmor otišle s dva gola viška. Nastavak je donio vjerojatno najbolje izdanje Osječanki ove sezone, serijom 6-0 u 40. su minuti preokrenule na 16:12 te do kraja izdržale pokušaje domaćih za preokretom i tako sačuvale iznimno važnu pobjedu.G.R.
Split 2010*18 (11)

Osijek*21 (9)

SPLIT - ŠC Gripe. Gledatelja: 300. Sudci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki).

SPLIT 2010: Mrkonjić, Marić Banje 2, Plazibat, Buljan, Rubić 1, Birtić, Budić 2, Stilinović, Sablić 1, Radošević 1, Ivičević, Kapitanović, Škarić 1, Ercegović 4, Surjan 5 (3), Zelić 1.

OSIJEK: Putnik 1, Hren 2, Bošković, Zirn 5 (1), Dragojević, Borac, Prskalo 1 (1), Jeršek 3 (1), Zagorščak 2, Špoljarić 7, Damjanović, Brkić, Frančić.

SEDMERCI: Split 2010 4 (3), Osijek 3 (3); ISKLJUČENJA: Split 2010 6 minuta (Rubić 2, Budić 2, Zelić 2), Osijek 4 minute (Špoljarić 2, Frančić 2)