ODBOJKAŠICE OSIJEKA NIŽU POBJEDE

Kapitulirao i Dinamo u Gradskom vrtu
Objavljeno 11. studenog, 2018.
Tijekom tjedna odbojkašice Osijeka doživjele su prvi poraz u sezoni, u četvrtfinalu domaćeg kupa. No u prvenstvu igračice Miroslava Đekića i dalje melju sve pred sobom. Lider prvoligaške karavane u nedjelju je u dvoboju 6. kola upisao i šestu pobjedu, a u Gradskom vrtu kapitulirao je zagrebački Dinamo. Kad već ne ide u nogometu, ide u odbojci. Nakon premijernog poraza od Kaštela Cemexa, koji je ipak član Superlige, Đekić je najavio da je dvoboj sa Zagrepčankama mnogo važniji. Zanimala ga je i reakcija ekipe, koja je pokazala da je ispadanje iz Kupa nije uzdrmalo. Protiv Dinama je posao obavljen u tri seta, nije bilo ni najmanjih naznaka da bi utakmica mogla potrajati. Domaće su bile malo usporene na otvaranju, kada su gošće povele 1:4, ali ubrzo je postalo jasno tko će biti gazda na parketu. U prvom setu Osječanke su bile raspoložene u bloku, u ostalim elementima igre bilo je još oscilacija. No ubrzo je i servis bio standardno opasan, napad je bio solidan, a to je bilo previše za sastav koji vodi nekadašnji trener odbojkašica s Drave Nenad Komadina. Gošće su se u sva tri seta dobro držale do sredine, a onda su Osječanke ubacivale u brzinu više. Tako je u drugoj dionici sve do 16:16 izgledalo neizvjesno, ali je slijedila 5:0 serija i povećanje vodstva. U uvodnom dijelu trećeg seta gošće su imale tri poena prednosti, ali nakon time-outa stanje na semaforu i parketu ponovo se okrenulo u korist Osijeka, koji je bez stresa priveo dvoboj kraju. U 6. kolu pobjedu je upisala i Nova Gradiška, koja je sa 3:2 (25:17, 21:25, 17:25, 25:13, 15:11) svladala Azena Veliku Goricu. N. Benčina