PORAZ DRUGE MOMČADI OSIJEKA

Poveli pa pali u sudačkoj nadoknadi
Objavljeno 11. studenog, 2018.
Nogometaši druge momčadi Osijeka nisu zabilježili još jedan dobar rezultat na gostovanjima s kojim bi učvrstili svoju poziciju na tablici Druge HNL i zadržali korak za vodećim dvojcem (Dinamo II i Šibenik), koji je u proteklom 12. kolu ostvario pobjede. Poraženi su bijelo-plavi na gostovanju u Čakovcu nakon što su ispustili minimalno vodstvo u koje su došli na početku drugog dijela susreta. No, ovaj put sreća se nasmiješila domaćinu koji je do pobjedonosnog pogotka došao u sudačkoj nadoknadi, zahvaljujući iskusnom Ivanu Režiću koji je majstorski pogodio mrežu iz slobodnog udarca s 18 metara. Bila je to prva pobjeda Čakovana nakon pet uzastopnih poraza koja im je omogućila bijeg s dna ljestvice, a Osječani su, bez obzira na poraz, zadržali visoku treću poziciju. U prvom poluvremenu bio je to susret s malo sadržaja. Tvrd i obostrano oprezan, pravi prvenstveni, ali bez nekakvih izrazitjih prilika pred vratima i jedne i druge momčadi. No, zato se u nastavku sve to promijenilo. Momčad Dine Skendera stigla je do pogotka i vodstva iz protunapada u 48. minuti koji je svojih osmim prvenstvenim pogotkom zaključio prvi strijelac drugoligaškog natjecanja Josip Špoljarić. Ovo je definitivno "Špoljina" jesen, a vjerujemo da će uskoro slične igre i golgeterske sposobnosti (na proljeće nap.a), pokazivati i u prvoj momčadi bijelo-plavih. Činilo se tada kako su gosti na putu prema novoj pobjedi, jer rijetko su dosad ove sezone gubili utakmice kada bi prvi došli u rezultatsku prednost. No, ovaj put napori domaćina, koji je nakon vodstva gostujuće momčadi bacio sve karte u napad, urodili su plodom. U 60. minuti Patafta je izjednačio nakon lijepe akcije, a završnica susreta poprimila je dramatične obrise. U prvoj minuti sudačke nadoknade Režić je doveo Međimurje u vodstvo iz već opisane situacije nakon slobodnog udarca. Odmah u sljedećem napadu Danijel Lončar mogao je izjednačiti, ali je iz čiste pozicije pucao visoko preko vrata, pa su svi bodovi na kraju ostali u Čakovcu. D.Keler
MEĐIMURJE       2 (0)

OSIJEK        1 (0)

ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja. 300. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Špoljarić (48), 1:1 Patafta (60), 2:1 Režić (90+1). Žuti kartoni: Marić (Međimurje), Soldić, Caimacov, Lončar (Osijek II). Crvenih kartoni: -

MEĐIMURJE: Galoši, Munivrana (od 77. Marcijuš), Brcković, Ptiček, Pajić, Režić, Marić (od 90. Šarić), Hranilović (od 61. Tkalčić), Zanjko, Patafta, Pušić.

OSIJEK II: Kukić, Barišić (od 77. Juranović), Bagadur, Lončar, Talys, Žaper, Soldić (od 65. Hudećek), Caimacov, Marin, Špoljarić, Daku.