ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE ZA ODBOJKAŠICE

Osječanke posustale nakon drugog seta
Objavljeno 7. studenog, 2018.
Nakon šest uzastopnih pobjeda odbojkašice s Drave upisale su prvi poraz u sezoni. On je stigao u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, na domaćem parketu, protiv superligaša iz Kaštela. Gošće su imale status favorita, a on je do punog izražaja došao tek u trećem setu u kojem je otpor učenica Miroslava Đekića nestao. Prije toga Osijek je bio kompetetivan, hrabar i razigran, što se od vodećeg sastava Prve lige i očekivalo. Nakon dobrog ulaska u utakmicu (6:3), Osječanke kao da su malo previše počele respektirati suparnice, koje su vrlo brzo preuzele kontrolu na parketu, što je rezultiralo vodstvom 11:20. Nakon toga, domaće su se ipak malo opustile, zaigrale bolje, ali set nisu mogle spasiti. No, zato je druga dionica bila uzbudlljiva i ravnopravna, a Osijek je imao porigodu malo zakomplcirati i produžiti utakmicu. Imale su vodstvo veći dio seta, u nekoliko navrata bilo je i tri razlike, posljednji put 21:18. Kaštela Cemex uzvraća serijom 5:1, ali Krivić i suigračice ipak imaju prvu set-loptu. Nisu je iskoristile, a Kaštelanke su svoju treću realizirale i tako došle korak do pobjede. Ona je brzo stigla, jer je u trećem setu sve bilo u znaku odbojkašica iz Dalmacije. Ostale su domaće bez enrgije, pa je tako Đekić u drugom dijelu završnog seta dao i ostalim igračicama prigodu za igru na oproštaju, dostojnom, od Kupa Hrvatske. N. Benčina
OSIJEK                            0
KAŠTELA CEMEX         3

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Pišćak (Vinkovci) i Horvat (Belišće).
OSIJEK: Dugandžić, Đurić, Karatović, Lovrić, Nikolić, Štebih, Krivić, Grahovac, Merkaš, Šimunec, Gadžić, Žulj, Jurić.
KAŠTELA CEMEX: Ninčević, Stanović, Prkačin, Ljulj, Rimac, Karaula, Rodin, Glavina, Papić, Kurtović, Matas.

REZULTAT PO SETOVIMA: 19:25, 26:28, 13:25
HOD "MURSAŠA" PO TRNJU

Odbojkaši s Drave nisu se uspjeli plasirati u polufinale Kupa Hrvatske. Jučer je momčad Marija Tepperta poražena u Zagrebu, a bolji je bio prvoligaš Medicinar Trnje. Dvoboj u SD Trnsko trajao je 96 minuta, a domaćin je na kraju slavio 3:1 (27:25, 25:17, 16:25, 25:22). Ovaj rezultat svakako pripada u skupinu iznenađenja, jer superligaš je, bez obzira na trenutačno stanje, ipak bio bar blagi favorit u odnosu na „medicinare“. No, ovo je natjecanje u kojem favorit zna i zakazati. „Mursaši“ su tako reprizirali plasman iz prošlog izdanja Kupa, kada su također zaustavljeni u četvrtfinalu. Prije godinu dana bolji je bio Sisak.