LIGA PRVAKA

“Umiranje” u ljepoti stajalo je Barcu pobjede nad Interom u Milanu
Objavljeno 7. studenog, 2018.

Barcleona je prvi klub koji je osigurao osminu finala Lige prvaka. Španjolski je prvak to potvrdio već nakon 4. kola i remija 1:1 kod Intera, kod kojeg je propustio slavljem osigurati i "jedinicu" skupine B.

Razlog tome nevjerojatna je serija promašaja gostujućih igrača, pogotovo Suareza, kao i odlične obrane Handanoviča, bez kojeg bi Interova obrana kapitulirala daleko ranije od 83. minute, kada je konačno matirao debitant Malcom, nedugo nakon što je ušao u igru. No, Barca nije zadržala vodstvo, još se jednom kao drugi spasitelj "nerazzurra" ukazao Icardi te donio svojoj momčadi iznimno vrijedan bod. Talijanski mediji hvale izdanje Intera, posebno Handanoviča, ali i priznaju kako je Barcelona bila bolja momčad, no da joj je želja za igranjem lijepog nogometa odnijela pobjedu jer nije znala dovršiti posao. Ističe se kako je ovo zlata vrijedan bod kojim su zadržani dobri izgledi za prezimljavanjem u Ligi prvaka.- Bilo je teško, pogotovo u prvom poluvremenu jer smo igrali protiv, u ovom trenutku, najbolje momčadi svijeta. Ali nismo se predavali i na kraju smo uspjeli mojim pogotkom spasiti bod. Imali smo sličnu utakmicu protiv Tottenhama kada smo u završnici napravili preokret i ta nam je pobjeda održavala samopouzdanje i protiv Barcelone u trenutcima kada smo primili pogodak. Vjerovali smo i dalje i na kraju bili nagrađeni izjednačenjem. Imao sam malo i sreće jer je lopta stigla točno tamo gdje sam bio - rekao je kapetan Intera, koji je u posljednjih 11 utakmica u svim natjecanjima svladao sve suparnike, osim dva puta Barcelonu.Barcelona je definitivno propustila previše prilika, no ovaj puta nije bila u potpunosti kažnjena, kao što to često biva u nogometu, a Busquets smatra kako konačan rezultat nije realan odnos snaga na terenu.- Zaslužili smo više od remija, bili smo ambiciozniji od Intera. U drugom smo poluvremenu igrali otvorenije, stvarali više prilika, no možda smo i riskirali previše. Mislim da je naše prvo poluvrijeme bilo bolje, u njemu smo kreirali prilike i potpuno dominirali nad Interom, a i osigurali da Icardi praktički i ne dira loptu - izjavio je veznjak Barcelone, u čiju korist svjedoči i konačna statistika (27-11 udarci na gol, 8-1 u okvir).Važnu pobjedu u ovoj skupini izborio je Tottenham na "oranici" Wembleyja, svladavši PSV 2:1, nakon što je nizozemski prvak poveo već nakon 61 sekunde igre. Spasitelj je bio Kane, s dva pogotka u posljednjih 13 minuta pa "pijetlovi" u sljedećem kolu imaju priliku pobjedom nad Interom ostati u igri za drugim mjestom skupine.Nakon što je Crvena zvezda šokirala Liverpool i upisala prvu pobjedu nekog srpskog kluba u Ligi prvaka te tako potpuno zakomplicirala skupinu C, Napoli i PSG podijelili su bodove. Tako će već sljedeće kolo biti jedna od dvije "majstorice", kada PSG bude dočekao Liverpool, a vrlo je izgledno i kako će u posljednjem kolu na Anfieldu pasti odluka između "redsa" i Napolija o mjestu u drugom krugu.Atletico Madrid uzvratio je Borussiji (D) za poraz prije dva tjedna, ne punom mjerom, no dovoljno da se približi drugom krugu. Ovo je prvi poraz Borussije ove sezone uopće, a vrataru Oblaku jubilarni, stoti susret u dresu Atletica u kojemu je sačuvao svoju mrežu nedirnutom. Veliki posao u ovom kolu napravio je i Porto, koji je slavljem protiv Lokomotiv Moskve s "nogom i pol" u osmigi finala.
G. Roguljić
Rezultati 4. kola i poredak

SKUPINA A: Monaco - Club Brugge 0:4 (Vanaken 12, 17-11 m, Wesley 24, Vormer 85), Atletico Madrid - Borussia (D) 2:0 (Niguez 33, Griezmann 80). Poredak: Borussia (D) i Atletico Madrid 9 bodova, Club Brugge 4, Monaco 1.

SKUPINA B: Inter - Barcelona 1:1 (Icardi 87; Malcom 83), Tottenham - PSV 2:1 (Kane 78, 89; de Jong 2). Poredak: Barcelona 10, Inter 7, Tottenham 4, PSV 1.

SKUPINA C: Napoli - PSG 1:1 (Insigne 63-11m; Bernat 45+2), Crvena zvezda - Liverpool 2:0 (Pavkov 22, 29). Poredak: Liverpool i Napoli 6, PSG 5, Crvena zvezda 4.

SKUPINA D: Schalke - Galatasaray 2:0 (Burgstaller 4, Uth 57), Porto - Lokomotiv Moskva 4:1 (Herrera 2, Marega 42, Corona 67, Ottavio 90+3; Farfan 59). Poredak: Porto 10, Schalke 8, Galatasaray 4, Lokomotiv Moskva 0.