KARATE GRAWE ENERGIA KUP U BANJOJ LUCI

Odlično najavili Kup Osijeka
Objavljeno 8. studenog, 2018.
U Banjoj Luci održan je šesti karate Grawe Energia kup, a nastupilo je nevjerojatnih 1269 natjecatelja iz 97 klubova iz 11 zemalja. Među njima natjecali su se i članovi osječkih karate klubova Esseker i Hrvatski Sokol. Od boraca Essekera u vrlo jakoj konkurenciji medalje se ovaj put uspio dokopati Petar Gudelj, koji je u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg osvojio treće mjesto. Prethodno je izgubio polufinalni meč, ali je u repesažu ipak osigurao broncu. Borna Gudelj u konkurenciji juniora poražen je u prvom kolu te je ostao bez mogućnosti borbe za medalje. U katama od članova Karate kluba Hrvatski Sokol nastupili su Fran Seligman i Katia Šegavčić. Katia je nastupila u konkurenciji djevojčica (11 i 12 godina) te osvojila zlatno odličje u mlađem uzrastu, i to vrlo uvjerljivo. Sve suparnice pobijedila je s rezultatom 5:0, a u finalu suparnicu iz Zagreba uz sjajnu izvedbu UNSU kate. U starijem uzrastu, do 12 godina, poražena je tek u finalu te joj je pripalo srebrno odličje. Fran Seligman nastupio je također u dvije konkurencije kata. Također se dokopao zlata u konkurenciji do 10 godina, u kojoj je također sve protivnike pobijedio s rezultatom 5:0. Uz nešto više sreće mogao je doći do medalje u starijoj konkurencijii do 11 godina. No zbog dva zlata i jednog srebra “sokolovi” mogu biti zadovoljni. Dobra je to bila najava Osječana za predstojeći Kup grada Osijeka, koji će se održati u subotu, 10. studenoga. K.L.