PRVA HRL SJEVER ZA RUKOMETAŠE

Osječani ispustili prvi bod u Zrinjevcu, kiks vodećih Virovitičana kod kuće
Objavljeno 6. studenog, 2018.

Rukometaši Osijeka u 8. su kolu Prve HRL Sjever ispustili prvi bod na svom parketu ove sezone. Osječani su remizirali s PPD Zagrebom 2 27:27 te tako propustili priliku smanjiti zaostatak za vodećom Viro Viroviticom.

Teško je bilo predvidjeti takav rasplet nakon prvog poluvremena, u kojem je domaća momčad samo jednom Zagrepčanima dopustila minimalno vodstvo (1:2), a sve ostalo vrijeme imala prednost. Ona je serijom 3-0 u 28. minuti narasla na najvećih pet razlike (12:7), a na odmor su Osječani otišli sa 14:10. I prve minuta nastavka protekle su u istom ritmu, ali je nakon 17:12 počeo povratak gostiju, na krilima raspoloženog vratara Vekića (17 obrana). Najprije se PPD Zagreb približio na “minus dva” (18:16), u 38. minuti, a sedam minuta potom serijom 3-0 izjednačio (22:22). Imali su gosti potom u dva navrata i pogodak više, no Osijek je s tri uzastopna pogotka u 58. stigao nadomak pobjedi (27:25). No nije izdržao, Zagrepčani su iz sedmerca u posljednjoj minuti izjednačili za svoj prvi bod s gostovanja, a domaći vratar Kolar spriječio je da u Zagreb ne odu i oba.Đakovo na svom terenu nije uspjelo iznenaditi Bjelovar, koji je slavio 25:20 i tako ostao jedini neporaženi klub prvenstva. Domaćin je vodio samo jednom (4:3), završnica je pripala gostima, koji su s tri pogotka u nizu u 24. poveli sa 12:7, a na odmoru su vodili sa 14:10. Početkom nastavka Đakovo se približilo na 12:14, no nedugo potom slijedila je serija Bjelovarčana od 5-0, kojom su otišli na “plus sedam” (21:14) u 48. minuti te tako praktički i riješili sve dvojbe oko pobjednika.S još jednog gostovanja rukometaši Borova vratili su se poraženi. Od početka susreta domaćin je imao rezultatsku prednost, koja je do isteka prvog poluvremena narasla na plus deset. U nastavku susreta domaćin je samo održavao stečenu prednost i sigurno zaključio utakmicu trećom prvenstvenom pobjedom. Borovu je ovo već sedmi poraz u nizu, nakon što je sezonu otvorilo pobjednički. Neočekivani kiks napravili su Virovitičani, koji su na svom terenu samo remizirali s Moslavinom 25:25 te tako dopustili najbližim pratiteljima da im se približe na samo bod zaostatka. G.R./A.G.
Rezultati 8. kola: Medveščak Zg - Ivanić 26:26, Maksimir Pastela - Metalac 22:25, Prelog - Borovo 33:23, Viro Virovitica - Moslavina 25:25, Osijek - PPD Zagreb 2 27:27, Đakovo - Bjelovar 20:25, Vidovec - KTC 24:26
Osijek       27 (14)

PPD Zagreb II       27 (10)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 150. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki)

OSIJEK: Kolar (6+2), Pleše 3, Zrno 3, Kuže 2, Marković, Stojnović 2, Čičak 1, Jurić, Mandarić, Nedić 4, Vešligaj, Barić 1, Kopić 1, Edl, Radović 5 (3) i Babić 5

PPD ZAGREB 2: Vrbić 3, Kasap, Klarica 5, Ljubić 6 (1), Medić, Javor 5 (1), Vekić (17+0), Kraljević 4, Starčević, Šafranko 3, Tintor, Leskovec, Neralić 1, Kajba i Jutriša

SEDMERCI: Osijek 4 (3), PPD Zagreb 2 4 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 8 minuta (Marković 2, Čičak 2, Kopić 2 i Babić 2), PPD Zagreb 2 4 minute (Ljubić 2, Klarica 2)
Đakovo       20 (10)

Bjelovar       25 (14)

ĐAKOVO - GNS Dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Zagreb)

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 2, Kapetan, Ćurić 5, Šimić, Bradarić 2, Goluža 5 (2), Poplašen, B. Tot, Perlić 4, Klepo 2, Orlović, Perković, Kostić, Jakšić

BJELOVAR: Karabatić, Žganjer, F. Jurišić 1, Grbavac 4, I. Jurišić, Fiala, Repušić 2, Vidović 2, Tandara 4 (1), Vidaković, Grganić, Špiler 4, Grizelj 2, D. Tot 3, Kljaić 2, Obradović 1

SEDMERCI: Đakovo 2 (2), Bjelovar 3 (1); ISKLJUČENJA: Đakovo 10 minuta (Ćurić 2+2, Bradarić 2+2, Perlić 2), Bjelovar 10 minuta (Grizelj 2+2+2, F. Jurišić 2, D. Tot 2); CRVENI KARTON: Grizelj (Bjelovar, 35)
PRELOG       33 (15)

BOROVO       23 (5)

PRELOG – ŠSD Prelog. Gledatelja 100. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina)

PRELOG: D. Bogovic 9, P. Bogovic, Krajner 12 (3), Škvorc 1, Novak, Požgaj, Mikec, Lončarić, Nestić, Koprek 2, Matijević, Sermek 1, Zadravec 1, Belić 7, Koprivec

BOROVO: Polchert, Vuković 1, Šamija 1, Luketić, Vulić 1, Franić 2, Burazin 2, Radojević 1, Zatezalo 4, Šimatić 7, Vujčić, Parmačević 2, Naletilić 1, Lasić 1

SEDMERCI: Prelog 4 (3), Borovo 1 (0); ISKLJUČENJA: 14 minuta Prelog (D. Bogovic 2, Mikec 2, Koprek 2+2, Zadravec 2+2+2), Borovo 6 minuta (Franić 2, Burazin 2, Zatezalo 2); CRVENI KARTON: Zadravec (Prelog, 51)