A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Hrabre mursašice u dvorani Jug nadomak senzacije
Objavljeno 4. studenog, 2018.

Košarkašice Murse bile su nadomak senzacije u susretu protiv favorizirane Pule koja je u dvoranu Jug došla po laku pobjedu, a onda se grčevito spašavala poraza.

Unatoč prošlotjednom trijumfu nad sastavom Broda na Savi, igračice Murse su u 5. prvenstvenom kolu odigrale svoju najbolju ovosezonsku utakmicu u A-1 ligi, ali takvu dobru igru nisu pretvorile u pobjedu. Pula je bila spretnija i sretnija u završnici koju su Osječanke morale odraditi bez svoje najbolje igračice Petre Šimunić. Ona je u 32. minuti nakon jednog "zračnog dvoboja" za loptu pala na parket i izazvala muk u dvorani. Priskočila je liječnička služba, Petra se nakon par minuta podignula i odšetala do klupe, no dobila je neugodan udarac u glavu i do kraja više nije ulazila u igru. Da je Šimunićka mogla pomoći u završnici, veliko je pitanje bi li Pula odnijela bodove iz Osijeka...Mursa je odlično otvorila utakmicu, presing i agresivna igra iznenadile su Puljanke koje su četiri minute ostale bez poena. Osječanke su povele 9:0, u nastavku su imale stalno prednost, a prvu četvrtinu završile su s "plus četiri" (20.16). U 13. minuti bilo je izjednačeno (24:24), potom su Osječanke serijom 10:0 otišle na 34:24. No, Pula je uzvratila istom mjerom i uspjela izjednačiti na 34:34. Ipak, Osječanke su na poluvrijeme otišle s četiri poena prednosti (40:36). U prvom dijelu igrom Murse diktirala je Petra Šimunić, a Lara Vuksanić i Marina Grbeša odradile su lavovski posao u obrani i uspjele zaustaviti najbolju igračicu Pule, hrvatsku reprezentativku Ivanu Tikvić. Gošće su bolje otvorile drugo poluvrijeme i u 25. minuti prvi put povele (42:44), no Mursa im nije dopustila da se osjetnije odvoje, a u 33. minuti tricom Šarlije ponovo je sve bilo izjednačeno (65:65). Puljanke su potom ponovo preuzele vodstvo, imale i sedam razlike (65:72), a u 38. minuti Mursa je došla na samo dva poena zaostatka (72:74). No, bez "motora ekipe", Šimunić, umorne, ali hrabre "mursašice", u samoj završnici više nisu mogle parirati favoriziranim gošćama koje su teže nego se očekivalo uzele bodove u Osijeku.I. Liović
MURSA            72
PULA                79

OSIJEK - SD Jug. Gledatelja: 100. Sudci: Hartman, Andrić, Barišić (svi Osijek).
MURSA: Blaževac 7, Horjan, Zvocak, Mihaljević 2, Šarlija 7, Lovrić 17 (3-6), Obradović, Vuksanić 4 (0-4), Rajić, Grbeša 6, Štrk 11 (1-2), Šimunić 18 (4-5)
PULA: Đukić 11 (1-2), Barukčić, Tikvić 16 (2-3), Perko 15 (1-2), Franić, Došen, Čop, Ramljak 14 (2-6), Trehub 10, Simović 13 (5-6)
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 20:16, 20:20, 15:24, 17:19