VUKOVARSKO-SRIJEMSKA ŽNL

Težak poraz Borinaca
Objavljeno 22. listopada, 2018.
Zrinski je iz Bošnjaka ispratio Borince s čak pet komada u mreži, a Dilju je bod bio dovoljan za preuzimanje vrha tablice

Teškim porazom u Bošnjacima od Zrinskog nogometaši Borinaca ispustili su vrh tablice, gdje je nakon 8. kola zasjeo njihov jedini pravi konkurent - momčad Dilja.

Do ovoga kola lider prvenstva neočekivano uvjerljivo poražen je u Bošnjacima, gdje je domaćin Zrinski odigrao jako dobru utakmicu. Uostalom, utrpao je pet komada momčadi iz samog vrha, a to znači da je domaćin imao vrlo dobro poslijepodne. Nakon što su u prvom dijelu primili tri pogotka, Borinci su u drugom poluvremenu iskazali dodatnu nervozu, a bilo je i vrlo žustrih dvoboja, na granici dopuštenog. Sudac je imao dosta posla, pa je u obje momčadi požutjelo pet igrača, a kod gostiju je jedan dobio i crveni karton, pa je ranije morao s travnjaka. Poraz dosadašnjeg lidera lige nije u cijelosti iskoristila momčad Dilja, koja je na svojem travnjaku odigrala tek 2:2 protiv Mladosti iz Vođinaca, ali i taj joj je bod bio dovoljan za proboj na sam vrh poretka. Gosti su do 83. minute imali vodstvo od 2:1, pa mogu žaliti za punim plijenom. Dilj je u završnici preko Eugena Mihovaima Bošnjaka izjednačio i osigurao bod. Nakon velikog slavlja zbog osvajanja Kupa Nogometnog središta Županja, kada su u finalu svladali Slavonac iz Gradišta sa 1:0, nogometaši Sladorane su i u prvenstvu ostvarili novu, četvrtu, pobjedu. Odlučujući, drugi, pogodak za pobjedu postigao je u 61. minuti Domagoj Ružil s nekih 20 metara, atraktivno i neobranjivo. S druge strane, očito je poraz u finalu Kupa NS Županja ostavio traga na momčadi Slavonca, jer je potom na svojem "Ljesu" poražena od Hašk-Sokola s minimalnim rezultatom, 1:0. Jedini pogodak postigao je Mario Lučić u 32. minuti. Osim Hašk-Sokola pobjedu u gostima ostvarili su i nogometaši Vidor Matijevića, i to u Drenovcima protiv Borca. Do 74. minute domaćin je imao vodstvo od 1:0 i očekivalo se da bi Drenovčani mogli upisati i treću prvenstvenu pobjedu, ali su gosti u šest minuta preokrenuli rezultat i na kraju osvojili sva tri boda. A. Grgić
SLAVONAC (G)*0

HAŠK-SOKOL*1* (1)

GRADIŠTE - Igralište Ljese. Sudac: Antonio Sabljić (Otok). STRIJELCI: 0:1 M. Lučić (32).

SLAVONAC (G): Starčević, Josipović, Puškarić, Mikulić (od 53. Perak), Spajić, M. Blažević (od 50. Šitum), Ivanšić, Galović, Ilić (od 83. Buconjić), Hodka, V. Blažević (od 46. Đipić).

Trener: Nema

HAŠK-SOKOL: Vinaj, D. Kenjereš (od 46. S. Petrušić), Šimunović, M. Lučić, Majstorović, Šitum, L. Kujadin (od 65. De. Jakovljević), D. Kujadin, Mitrović, D. Lučić, Do. Jakovljević (od 87. P. Petrušić).

SLAVONAC (K)*3* (0)

SLAVONIJA*0

KOMLETNICI - Igralište "Apčevci". Sudac: Tomislav Šiklić (Županja). STRIJELCI: 1:0 Komljenović (68), 2:0 Komljenović (74), 3:0 Komljenović (85)

SLAVONAC (K): Đurković, Petrov (od 63. Matozan), I. Cvijanović, Pavičić, Mehandžić (od 77. A. Cvijanović), Krajčir, Marijanović, Martinković (od 88. Vidović), Komljenović (od 85. Gagić), Đoić, Zec.

SLAVONIJA: Poje, Bušić, Kalistović, Tadić, Tufegdžić (od 51. Lucović), Mićanović, Lazar, Mičić, Josipović, Stiba (od 77. Vukoja), Jokić (od 68. Maršalko).

DILJ*2* (1)

MLADOST*2* (2)

VINKOVCI - Igralište NK Dilj. Sudac: Stjepan Barnjak (Otok). STRIJELCI: 1:0 E.M. Bošnjak (3), 1:1 Do. Lajtman (22), 1:2 Ćuk (54), 2:2 E.M. Bošnjak (83)

DILJ: Kelava, Hibeljić (od 53. Rožić), Ilić, Radić, Čulo, Banovac (od 90. Bosabčić), Stanić, Terzić, Pavičić (od 68. Dadić), Dogan, E.M. Bošnjak.

Trener: Dejan Pavličić

MLADOST (V): Petrović, Bošnjaković, Bekavac, Crepić, Kos, Ćuk, Da. Lajtman (od 74. Ljaljić), Do. Lajtman (od 78. Zubić), F. Lajtman, Haluška, Blekić.

Trener: Ivan Hodak
NEGOSLAVCI*2* (2)

BRŠADIN*0

NEGOSLAVCI - Igralište Negoslavci. Sudac: Miroslav Šormaz (Bobota). STRIJELCI: 1:0 Mišić (14-11m), 2:0 Mišić (21).

NEGOSLAVCI: Đukić, Teofilović, Planinac, Rakić, Grumić, Dević, Vučinić, Tripunović, Jurišin (od 71. Šekuljica), Mišić, Berarević (od 57. Vojnović).

Trener: Vjekoslav Karaula

BRŠADIN: Živanović, D. Vajić, Kostelnik, Vuletić, A. Čalić, V. Čalić, Radovanović (od 72. Ćirić), Kovačević, B. Vajić, Popović (od 28. Ristić), R. Vajić.

Trener: Radenko Vranješević
BORAC*1* (1)

VIDOR-MAT.*2*(0)

DRENOVCI - Igralište Istrav. Sudac: Josip Brico (Vinkovci). STRIJELCI: 1:0 Šahmanović (29), 1:1 Lošić (74), 1:2 Vezirović (80)

BORAC: Tanušaj, Miličević, Lamešić (od 61. Lipinčić), Ketanović, Margić, Romanić (od 60. Kalistović), Lovrić, Rusi, Mandić (od 59. Kožul), Golubović, Šahmanović.

Trener: Adnan Junuzović

VIDOR-MATIJEVIĆ: Vasiljević, Kukić, Lošić, Mi. Mustapić, Aperlić, Ml. Mustapić, Vujasinović, Šekuljica, Vezirović, Ivančević (od 16. Gašić), Čuić.

Trener: Dražen Rapić
FRUŠKOGORAC*1* (0)

VRBANJA*1* (1)

ILOK - Igralište "Tomislav Bošnjak". Sudac: Tomislav Haban (Jarmina). STRIJELAC: 0:1 A. Zadro (18), 1:1 M. Pole (46)

FRUŠKOGORAC: G. Knežević, A. Pole, Čolak, Ljubić, Puđa, Ćorić, Rimar, Boban (od 70. Tadić), J. Pole, M. Pole, Jurina.

Trener: Kruno Đerđ

VRBANJA: Purić, Šipek, Brkić, Sučić, Matijević, F. Zadro, Vincetić, Zovak, Tursunović, I. Zadro, A. Zadro.

Trener: Milan Matijević
ZRINSKI*5* (3)

BORINCI*0

BOŠNJACI - Stadion "Njivica". Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). STRIJELCI: 1:0 Nospak (12), 2:0 S. Naglić (17), 3:0 S. Naglić(21), 4:0 Nospak (79), 5:0 M. Prgić (89)

ZRINSKI: I. Lešić (od 84. Juzbašić), L. Lešić (od 71. Kurilj), M. Prgić, Vidović, Đafić, Jakšić, Babogredac (od 78. Mišić), S. Naglić, J. Naglić (od 80. T. Lešić), Kvesić, Nospak.

Trener: Drago Trojan

BORINCI: Da. Prišćan, Netinger, Do. Prišćan, M. Ležaić, Babić, D. Ležaić (od 75. Klarić), Novoselac (od 79. Šušković), Culi, Ileković, Merkaš, Ćurić.

Trener: Zlatko Mihin
SLADORANA*2* (1)

TOMISLAV*1* (1)

ŽUPANJA - Igralište Sladorane. Sudac: Dino Zrno (Otok). STRIJELCI: 0:1 Vaslović (26), 1:1 Lukačević (30), 2:1 Ružić (61).

SLADORANA: Oršolić, B. Bukva, Oreč (od 59. Pejčić), Leutar (od 71. Tomšić), Pejaković (od 90. Grgić), Ružić (od. 76. Spajić), E. Bukva, Tulumović, Jozić, Lukačević, Matić.

TOMISLAV: Da. Kuterovac, Jančić, Jakšić, M. Cindrić, Zirdum, Rajković, D. Cindrić, Do. Kuterovac, Krezo (od 54. Jurakić), Đurić, Vaslović (od 81. Ivkošić).

Trener: Mirko Godanj