BJELOBRDSKI DERBI ZAČELJA ZAVRŠEN BEZ POBJEDNIKA

Solinjani sačuvali bod s igračem manje
Objavljeno 21. listopada, 2018.
Sat vremena nogometaši Solina  su djelovali organiziranije i bolje, ali su kući ponijeli zadovoljavajući bod nakon što su domaći, uz tada igrača više, opasno prijetili u posljednjoj trećini susreta.
puno htijenja i bez konkretnih pokušaja igralo se između 16-eraca do 29. minute. Tada su gosti na desnoj strani izborili slobodan udarac, ubačaj kojeg je otišao do suprotne korner-zastavice. Do lopte je došao solinski stoper Bauk te ju, nakon što je prevario jednog domaćeg, uspio vratiti u sredinu, gdje je loptu prihvatio Plazibat i nakon driblinga, s 12-13 metara, pogodio lijevi gornji kut - 0:1. Bilo je dvojbeno je li Bauk prije vraćanja lopte s njom izišao van!? Bjelobrđani su žuti bedem uspjeli probiti tek u 43. minuti, kada je Čikvar podvalio loptu za Horvata, koji je izbio sam ispred Jelića, koji je obranio udarac, a novi pokušaj BSK-ova veznjaka neutralizirao je gostujući blok, tako da se na odmor otišlo s minamalnom prednošću gostiju.
Znatno ambicioznije i agresivnije domaći s ušli u nastavak i u 58. minuti došli u priliku izjednačiti. Tada je Šimičićevo ubacivanje slijeva Jurić krivo procijenio, došavši pod loptu i rukom ju skinuvši iznad glave u svom 16-ercu. Tri minute prije dobio je žuti karton, pa mu je ovo bio drugi, isključujući, tako da su gosti nastavili derbi začelja s igračem manje. Bjelobrđani su istodobno dobili kazneni udarac, koji je u desni donji kut plasirao Meter, a vratar Jelić paradom izbio loptu. Bjelobrđani su nastavili opsjedati gostujuća vrata, koja su u 66. minuti bila otključana. Zdesna je Pačar ubacio slobodnjak pred vrata, utrčao je Krajček i glavom iz blizine pogodio mrežu - 1:1. U 72. i 75. minuti Horvatov pa potom Šimičićev udarac s 20 metara završio je preko grede, a u 80. minuti Jelić je bio posljednji put ugrožen. Pačar je ovaj put ubacio slobodnjak slijeva, a Periša glavom skrenuo loptu pokraj suprotne vratnice. D.Lekšan
Dražen Lekšan
BSK            1  (0)
SOLIN         1 (1)

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme: oblačno. Teren: neravan. Gledatelja: 400. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci) 7,5. Strijelci: 0:1 Plazibat (29), 1:1 Krajček (66).

Žuti kartoni: Majtanić, Kovačić, Krajček, Pačar (BSK) i Barada (Solin). Crveni karton: Jurić (Solin)

BSK: Ilinčić 6,5, Periša 6, Meter 6, Majtanić 6,5, Ramić 5,5 (od 46. Ištvanić 6), Kovačić 6, Kasač 6 (od 57. Pačar 6,5), Čikvar 6 (od 82. Dorić -), Horvat 6,5, Krajček 7, Šimičić 6

SOLIN: Jelić 7,5, Mrković 6,5, Tomić 6, Bauk 6,5 (od 43. Barada 6), Jurić 6, Ćurić 6,5, Zoungrana 7, Barišić 6 (od 76. Latifaj -), Maganić 6,5, Pavlinović 6,5 (od 61. Pezo 5,5), Plazibat 7

IGRAČ UTAKMICE: IVAN JELIĆ (SOLIN)
Rezultati 9. kola Druge HNL

Hajduk II (Split) - Hrvatski dragovoljac (Zagreb) 1:0, Lučko - Sesvete 1:0, BSK (Bijelo Brdo) - Solin 1:1, Varaždin - Zadar 2:2, Dinamo II (Zagreb) - Osijek II 4:1 i Kustošija (Zagreb) - Međimurje (Čakovec) 2:1. Susret Dugopolje - Šibenik odgođen je za 24. studenoga.