PRVA HRL SJEVER - 5. KOLO

Osječani dobili slavonski derbi
Objavljeno 16. listopada, 2018.
Rukometaši Osijeka upisali su treću prvenstvenu pobjedu, svladavši na svom parketu u slavonskom ogledu Đakovo s 25:20. Nakon vodstva gostiju od 4:1 Osječani su serijom 5-0 preokrenuli rezultat u svoju korist i prednost više nisu ispuštali. Ipak, Đakovčani su i na krilima raspoloženog vratara Ostajmera, koji je u prvom poluvremenu skupio ukupno sedam obrana, održavali priključak, pa je domaćin na odmor otišao samo s pogotkom viška (10:9). Zahvaljujući znatno boljoj igri u obrani, koju je s čak 13 obrana u nastavku predvodio nesavladivi Kolar, Osječani su u nastavku podizali svoju prednost. Ona je u 39. minuti prvi put iznosila "plus četiri" (16:12), a to se pokazalo i odlučujućim trenutcima. Naime, domaćin više nije dopuštao rezultatsko približavanje, bez problema je održavao vodstvo te na kraju slavio s pet pogodaka viška.
Nakon prvog kola i pobjede protiv Metalca u Borovu, rukometaši Borova nanizali su četiri poraza. Posljednji je stigao u dvorani Borovo naselje, odakle je bodove odnio Vidovec, slavivši na kraju s pet pogodaka razlike. Gosti su sav posao obavili još u prvom poluvremenu, koje su dobili s 11 pogodaka razlike (19:8), da bi Borovo u nastavku boljom igrom uspjelo tek ublažiti poraz.
Do četvrte prvenstvene pobjede, kojom su se izjednačili s vodećim KTC-om, stigli su rukometaši Viro Virovitice koji su u gostima svladali PPD Zagreb 2 s 36:33. G.R./A.G.
Rezultati 5. kola: Osijek - Đakovo 25:20, PPD Zagreb 2 - Viro Virovitica 33:36, Borovo - Vidovec 24:29, Moslavina - KTC 19:24, Ivanić - Maksimir Pastela 30:25, Medveščak Zg - Prelog 33:29. Metalac - Bjelovar (odgođeno)

Đakovo*20 (9)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 150. Suci: Davor i Zoran Lončar (oba iz Varaždina).

OSIJEK: Kolar (14+0), Marković 2, Kuže 2, Jurić 1 (1), Nedić 4 (2), Kuštrim 3, Vuković 1, Babić 2, Barić 2, Radović 3, Stojnović 3, Zrno 1, Čičak 1, Vešligaj (5+0), Mandarić i Kopić.

ĐAKOVO: Ostajmer (8+1), Božičević 1, Stipić, Kapetan, Ćurić 4, Šimić 2, Bradarić 1, Goluža 8 (1), Poplašen 1, Tot (1+0), Perlić 3, Klepo, Orlović, Perković, Kostić i Jakšić.

SEDMERCI: Osijek 5 (3), Đakovo 1 (1); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Marković 2, Jurić 2, Babić 2, Radović 2, Zrno 2), Đakovo 8 minuta (Ćurić 2, Šimić 2, Perlić 2, Klepo 2).
BOROVO*24 (8)

VIDOVEC*29 (19)

VUKOVAR – SD Borovo naselje. Gledatelja 200. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba iz Velike Gorice).

BOROVO: Polchert, Vuković 1, Luketić, Vulić 3, Franić 5, Burazin, Radojević, Zatezalo 2, Šimatić 5 (1), Parmačević, Barić, Naletilić, Lasić 8.

VIDOVEC: Zrinski 1, Hirš 7, Minđek, Šagij 3 (2), Dobovičnik, Melnjak 4, Varšić, Horenec 4, Težak 4, Trojko 6, Hajsok.

SEDMERCI: Borovo 1 (1), Vidovec 3 (2); ISKLJUČENJA: Borovo 6 minuta (Parmačević 2, Lasić 2+2), Vidovec 6 minuta (Dobovičnik 2+2, Trojko 2).