ORIOLIK SLAVIO KRAJ ULJARE

Čepinčani niz pobjeda zaključili domaćim porazom
Objavljeno 14. listopada, 2018.
Unatoč porazu Čepin ostao vodeći, ali se njegova prednost sada istopila na dva boda

Bez kompleksa su Oriovčani došli na igralište pokraj Uljare i zasluženom pobjedom prekinuli čepinski niz od šest pobjeda! Nakon što je lopta krenula s centra, vidjelo se da domaćini oslabljeni za tercet "požutjelih" nisu pravi.

Otpočetka su, istina, preuzeli posjed lopte, ali nisu uspijevali stvoriti ozbiljniju priliku protiv Oriovčana, koji su se povukli na svoju polovinu terena. Čekajući priliku iz kontranapada, koja se otvorila u 23. minuti, kada je Jurić povukao loptu na čepinsku polovinu terena te dubinski dodao utrčalom Jašareviću, koji je izbio sam ispred Kordića, koji je sačuvao svoju mrežu. Ona se, ipak, zatresla šest minuta poslije, kada su gosti izborili slobodan udarac na lijevoj strani, odakle je na drugu vratnicu centirao Lucić, a mladi Čepinčanin Zebec skočio i glavom spremio loptu pod gredu vlastitih vrata - 0:1. Do odmora su Čepinčani pokušavali popraviti štetu, ali bez konkretne situacije za to iako je lopta često bila u gostujućem 16-ercu, gdje ni jedan "zeleni" nije bio na njoj kako bi anulirao zaostatak.

Slika se nije promijenila ni u nastavku, u čijoj je četvrtoj minuti Brlić volejom sa 17 metara prvi put šutirao u okvir gostujućih vrata poslavši loptu pravo u Hercega. Sijevnula je kontra i Jurić je dodao Jašareviću, koji je izmaknuo zelenoj obrani i zatim plasirao loptu pokraj Kordića u lijevi donji kut - 0:2. Dekoncentrirani domaćini opasno su živjeli i tri minute poslije, kada se Jurić s 25 metara odlučio na prizemni udarac u lijevi kut, odakle je Kordić paradom izbio loptu. U 55. minuti čepinski je vratar ponovno dobro reagirao, kada je Stubičan iz slobodnjaka s 25 metara ciljao desni donji kut, a Kordić kratko odbio, nakon čega je Goluža u posljednji čas spasio pogodak izbivši loptu u korner ispred natrčalog Jurića. Čepinčani su se vratili u igru u 59. minuti, nakon što je Krstanović slobodan udarac zdesna ubacio na bližu vratnicu, gdje je utrčao Rolj i glavom pogodio bliži kut - 1:2. Slijedila je opsada oriovačkih vrata, ali stihijska jer domaći nisu uspjeli organiziranom igrom doći u priliku. U tome je razdoblju udarcem s 22-23 metra zaprijetio Lulić ciljajući desni donji kut, kamo se bacio Herceg i obranio taj udarac. U 86. minuti Čepinčani su imali posljednju jučerašnju priliku iniciranu slijeva od Ćavara, koji je u 16-ercu pronašao Krstanovića, čiji je udarac neutralizirao crveni blok. D.Lekšan
ČEPIN*1 (0)

ORIOLIK*2 (1)

ČEPIN - ŠRC Čepin. Vrijeme: poluoblačno, vjetrovito. Teren: dobar. Gledatelja: 400. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci) 6. Strijelci: 0:1 Zebec (29.-ag), 0:2 Jašarević (49), 1:2 Rolj (59). Žuti kartoni: Ivić, Krstanović (Čepin), Lucić i Stahović (Oriolik). Crvenih kartona nije bilo.

ČEPIN: Kordić 6,5, Grgić 5,5 (od 73. Ćavar -), Goluža 6, Rolj 6,5, Gregić 6,5, Gelo 5,5 (od 59. Lulić 6), Ivić 6, Zebec 5,5 (od 46. Kuburić 6), Brlić 6, Krstanović 6,5, Gačić 6

ORIOLIK: Herceg 7, Plemenčić 6, A. Galović 5,5 (od 46. Kemec 5,5), Jurević 6,5, Mijić 6, Jurić 7,5, Majstorić 7 (od 90. Z. Galović -), Lucić 6,5, Stahović 6,5, Stubičan 7, Jašarević 7

IGRAČ UTAKMICE: GORAN JURIĆ (ORIOLIK)