PRVA HRL SJEVER

Porazi Osijeka, Đakova i Borova
Objavljeno 25. rujna, 2018.
Rukometaši Osijeka vratili su se s prvog ovogodišnjeg gostovanja praznih ruku. Viro Virovitica slavila je sa 30:28 u susretu u kojem je domaćin otpočetka bolje krenuo. Imali su Virovitičani već u 8. minuti vodstvo od 6:1 te su do odmora održavali prednost. Početkom drugog dijela Osječani su se približili (15:14), a u 39. minuti i izjednačili (18:18). No slijedila je serija domaćina od 4-0 koja je i presudila pobjednika. Osječane je s klupe vodio Ivan Šunda, koji je (privremeno) zamijenio dojučerašnjeg trenera Vedrana Ćurka.
U Đakovu nije bilo previše neizvjesnosti jer gostujući je Metalac (23:29) gotovo sve riješio već u prvom poluvremenu. Domaćin je susret otvorio pogotkom sjajnog Marija Goluže, isti igrač je u desetoj minuti izjednačio na 2:2, ali nije mogao sve sam. U nastavku su si gosti serijom 9-1otvorili put prema pobjedu, koju su na kraju i potvrdili te odnijeli bodove u Zagreb.
Rukometaši Borova u Kutini (35:28) nisu mogli do senzacije. U prvom poluvremenu gosti su se još kako-tako uspijevali othrvati naletima Moslavine, no u nastavku je domaćin zagospodario terenom i na kraju otišao do lake pobjede.
Goran Roguljić
Viro V.       30 (15)

Osijek       28 (12)

VIROVITICA - Dvorana Tehničke škole. Gledatelja: 400. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska)

VIRO VIROVITICA: Meter, Ig. Gašparović 3, Vašarević 10 (2), Smiljčić 2, Iv. Gašparović, Vozab 4, Štimac, Moslavac 6, Sabo, Crljenić 1, Starčević 2, Janjić 1, Šimić, Moslavac, Smutni, Benko 1

OSIJEK: Kolar, Marković, Kuže 4, Jurić 4, Nedić 7 (3), Cickai 2, Kopić 1, Babić 5, Vešligaj, Barić 2, Radović 1, Stojnović, Zrno, Čičak 2, Mandarić

SEDMERCI: Viro Virovitica 2 (2), Osijek 5 (3); ISKLJUČENJA: Viro Virovitica 14 minuta (Vašarević 2+2, Moslavac 2+2, Ig. Gašparović, Iv. Gašparović, Starčević), Osijek 8 minuta (Marković 2, Kopić 2, Radović 2, Čičak 2)
Rezultati 2. kola: Maksimir Pastela - Prelog 25:25, Viro Virovitica - Osijek 30:28, KTC - PPD Zagreb 2 34:29, Đakovo - Metalac 23:29, Moslavina - Borovo 35:28, Bjelovar - Ivanić 23:23, Vidovec - Medveščak Zg 36:33

METALAC       29 (13)

ĐAKOVO - Nastavno-sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (Varaždin)

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović 1, Stipić 1, Šestak, Božićević, Ćurić, Šimić, Bradarić 2, Goluža 13, Poplašen 1, Tot, Perlić 2, Klepo 2, Perković, Kostić 1, Jakšić. Trener: Domagoj Perlić

METALAC: Sertić 4, Kaldi 1, Antolković, Finek 4,Poljak, Katinić 4, Jurman 3, Matoić, Svalina 2, Grgurić 8, Magdić 2, Gunjača, Baričević 1, Hanigman. Trener: Robert Papić

SEDMERCI: Đakovo 3(3), Metalac 2 (2); ISKLJUČENJA: Đakovo 4 minute, Metalac 6 minuta
MOSLAVINA       35 (15)

BOROVO       28 (11)

KUTINA - ŠC Kutina. Gledatelja: 150. Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac (Split)

MOSLAVINA: Kligl 4, Masnec 4, Pleša 3, Sertić 6, Horvat 5(1), Lukas 2, Mrkalj 3, Kovač, Jelić, Buhiniček, Čizmar 2, S. Slukan 3, Crnojević 3, Lončarić, K. Slukan, Kristić

BOROVO: Polchert, Vuković 1, Šamija 4, Luketić 1, Vulić 4, Franić 1, Burazin, Radojević 6, Šimatić 8(2), Parmačević, Barić, Naletilić 1, Lasić 2

SEDMERCI: Moslavina 1(1), Borovo 3(2); ISKLJUČENJA: Moslavina 8 minuta; Borovo 6 minuta