PRVA ŽNL VUKOVARSKO-SRIJEMSKA

Borinci skinuli Dilj
Objavljeno 25. rujna, 2018.
U odličnom derbiju kola odigranom u Vinkovcima pobjedu odnijela momčad iz Jarmine, koja je tako preuzela vodeću poziciju

Derbi kola odigran je u Vinkovcima, a nakon susreta između Dilja i Borinaca došlo je do smjene na vrhu ljestvice Prve županijske lige vukovarsko-srijemske.

Do ovoga vikenda vodeći nogometaši Dilja kiksali su na svojem travnjaku. Susjed iz Jarmine odnio je kući sva tri boda i preuzeo od Vinkovčana vrh tablice. Bio je to vrlo zanimljiv i neizvjestan susret, pravi derbi kola. Dosta lošiji ulazak u utakmicu stajao je domaćina velikog zaostatka. Naime, nogometaši Borinaca već su u 21. minuti imali visoko vodstvo od 3:0, a do toga rezultata su stigli zahvaljujući pogodcima Marina Ležaića, Željka Novoselca i Karla Drage Ilekovića. S vodstvom Borinaca od 3:0 se i otišlo na odmor. Vjerojatno nakon "jezikove juhe" u svlačionici trenera Dilja Dejana Pavličića, njegovi igrači krenuli su u nastavak susreta odlučni ne samo "skupo prodati kožu" nego i ostati neporaženi, odnosno izbjeći prvi poraz u ovom prvenstvu. Zato su u drugo poluvrijeme domaći ušli puno agresivnije i za 15 minuta u nastavku preko Dogana i I. Bošnjaka uspjeli smanjiti suparničko vodstvo na 2:3. Međutim, nisu na tome stali. U međuvremenu su čak Borinci ostali s igračem manje jer je u 69. minuti isključen David Culi. S igračem više u polju uspjeli su domaći u 82. minuti doći do izjednačenja, svoj drugi pogodak postigao je Dogan. Međutim, dogodio se doista u završnici tada neočekivan rasplet, gosti su zahvaljujući drugom pogotku Marina Ležaića minutu prije isteka 90. minute postigli i četvrti pogodak na utakmici i stigli do tri boda i vrijedne pobjede koja ih je zahvaljujući boljoj gol-razlici od Dilja "torpedirala" na samo čelo tablice Županijske lige. Očito će se bar do kraja jeseni voditi zanimljiva borba između dva kola. A u borbu za vrh mogli bi se lako uključiti i Slavonac iz Komletinaca i HAŠK-Sokol koji trenutno imaju samo dva boda manje. Naime, upravo je HAŠK Sokol jedini uz sastav Borinaca u ovom kolu odnio kompletan plijen s gostovanja. Minimalnim su rezultatom u Drenovcima svladali Borac, a pogodak vrijedan tri boda već je u osmoj minuti susreta postigao Mateo Kenjereš. Do prve pobjede u ovoj sezoni, i to vrlo uvjerljive (5:1), došli su nogometaši Mladosti iz Vođinaca. Na svom terenu svladali su Vidor-Matijević.
Antun Grgić
BRŠADIN*0

SLAVONIJA*0

BRŠADIN - Igralište NK Bršadin. Sudac: Filip Damjanović (Đeletovci).

BRŠADIN: Minić, Ristić, Kostelnik, Vuletić, A. Čalić, V. Čalić (od 77. D. Vajić), Radovanović, Ulemek (od 46. Pejin), Popović, R. Vajić, Kovačević.

Trener: Radenko Vranješević.

SLAVONIJA: Poje, Bušić, Salatović, Tufegdžić, Mićanović, Miličević, Lazar, Josipović, Stiba (od 76. Jokić), Lamešić, Gvozdić (od 89. Lucović)..
MLADOST (V)*5*(2)

VIDOR-MATIJEVIĆ*1*(1)

VOĐINCI - Igralište Mladosti. Sudac: Marko Jukić (Vinkovci). STRIJELCI: 1:0 Blekić (6), 1:1 Šekuljica (32), 2:1 Ćuk (41), 3:1 Ćuk (64), 4:1 Čujo (74-ag), 5:1 Perak (90).

MLADOST (V): Petrović, Bošnjaković, Bekavac, Kostić (od 60. Crepić), Kos, Ćuk (od 85. Faletar), D. Lajtman (od 78. Marinić), F. Lajtman, Haluška (od 60. Perak), Ljaljić (od 69. Zubić), Blekić. Trener: Ivan Hodak.

VIDOR-MATIJEVIĆ: Vasiljević, Čujo, Kukić (od 77. Bajtal), Kovačević, Aperlić, Šekuljica (od 83. Mustapić), G. Lošić (od 76. M. Lošić), Jovanović, Vezirović, Ivančević, Gašić.Trener: Dražen Rapić
SLAVONAC (K)*2* (1)

VRBANJA*0*(0)

KOMLETNICI- Igralište "Apčevci". Sudac: Dominko Čorić (Ilok). STRIJELCI: 1:0 Martinković (42), 2:0 T. Đoić (70).

SLAVONAC (K): Gotovac, Petrov (od 89. Zec), Gagić (od 46. Kolarić), Pavličić, Mehandžič, I. Đoić, Krajčir, Kiralj, Martinković, T. Đoić, Drmić.

VRBANJA: Purić, Iljić (od 83. Zovak), Brkić, Kalistović, Sučić, F. Zadro (od 90. Šipek), Dakić, Matijević, A. Zadro (od 68. Ždravac), Tursunović, Nikoljačić. Trener: Milan Matijević
DILJ*3 (0)

BORINCI*4 (3)

VINKOVCI - Igralište NK Dilj. Sudac: Tomislav Šiklić (Županja). STRIJELCI: 0:1 M. Ležaić (5), 0:2 Novoselac (10), 0:3 Ileković (21), 1:3 Dogan (57), 2:3 I. Bošnjak (60), 3:3 Dogan (82), 3:4 M. Ležaić (89).

DILJ: Kelava, Ilić, Radić, I. Bošnjak (od 90. Pejić), Čulo (od 90. Jureta), Stanić, Terzić, Markanović (od 46. Bosančić), Rožić (od 79. Pavličić), Dogan (od 87. Rajković, E.M. Bošnjak. Trener: Dejan Pavličić.

BORINCI: Da. Prišćan, Netinger, Do. Prišćan, Šušković (od 62. D. Ležaić), M. Ležaić, Babić, Dumbovečak (od 70. Pratnemer), Culi, Ileković, Novoselac, Merkaš. Trener: Zlatko Mihin
NEGOSLAVCI*1 (1)

TOMISLAV*0 (0)

NEGOSLAVCI - Igralište Negoslavci. Sudac: Mate Dujmić (Vinkovci). STRIJELAC: 1:0 Mišić (44-11m).

NEGOSLAVCI: Đukić, Vidaković, Planinac (od 87. Teofilović), Rakić, Grumić, Dević, Vučinić (od 62. Jurišin), Tripunović, Lukić (od 86. Šekuljica), Mišić, Berarević (od 46. Ivković). Trener: Vjekoslav Karaula

TOMISLAV: Da. Kuterovac, Đurić, Vaslovik, Krezo (od 62. Rajković), Šimunac, Cindrić, Jančić, Do. Kuterovac, Dretvić (od 87. Ivkošić), Jakšić, Križak (od 75. Boričić). Trener: Mirko Godanj
BORAC*0* (0)

HAŠK-SOKOL*1* (1)

DRENOVCI - Igralište Istrav. Sudac: Predrag Kaurin (Prkovci). STRIJELCI: 0:1 M. Kenjereš (8).

BORAC: Geljić, Lamešić, Ketanović, Šahmanović, Lipinčić, Nekić, Romanić, Lovrić, Rusi, Ugljarević, Mandić. Trener: Adnan Junuzović.

HAŠK-SOKOL: Morvičanin, Petrušić, Jurišić, M. Lučić, Majstorović, Jurić, D. Kujadin, Šitum (od 70. Jakovljević), Mitrović, D. Lučić, M. Kenjereš (od 83. Petrušić). Trener: Ivica Lukić
FRUŠKOGORAC*2 (2)

SLAVONAC (G)*2 (1)

ILOK - Igralište "Tomislav Bošnjak". Sudac: Bruno Škrobo (Otok).

STRIJELAC: 1:0 M. Pole (19), 1:1 Puškarić (25), 2:1 Puđa (43), 2:2 V. Blažević (90).

FRUŠKOGORAC: G. Knežević, Rima, Čolak (od 86. Kuzman), Boban, Ljubić, Puđa, Tadić (od 90. Bošnjaković), K. Pole, Jurina (od 84. J. Pole), M. Pole, Topić (od 69. A. Pole). Trener: Kruno Đerđ

SLAVONAC (G): Starčević, Šitum (od 75. Josipović), Perak, Mikulić, Puškarić, M. Blažević, Ivanšić, Galović, Ilić (od 67. Karlušić), Hodak, V. Blažević.
ZRINSKI*1 (0)

SLADORANA*0

BOŠNJACI - Stadion "Njivica". Sudac: Ante Kikić (Stari Mikanovci). STRIJELCI: 1:0 Nospak (82-11m).

ZRINSKI: I. Lešić, Čolić, Vidović, Đafić, M. Prgić, Babogredac (od 60. Mišić), S. Naglić (od 46. Kurilj), L. Lešić, S. Naglić (od 83. T. Lešić), Kvesić, Nospak.

Trener: Drago Trojan

SLADORANA: Tatomirović, Tulumović, B. Bukva, Čavlović, Oreč, Lukačević (od 60. Pejaković), Perikić (od 70. Šalić), E. Bukva, Leutar (od 60. Komljenović (od 77. Spajić)), Jozić, Matić. Trener: Andrija Besek.