DRUGA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA

Osijek II kući praznih ruku nakon što je primio pogodak u 92. minuti
Objavljeno 24. rujna, 2018.
Nogometaši Osijeka II u sklopu 5. kola Druge HNL u nedjelju su gostovali u Dugopolju i doživjeli prvi prvenstveni poraz. Iako je druga momčad bijelo-plavih u Dalmaciju otišla s velikim ambicijama, kući se vraća bez ičega i to nakon što je primila pogodak u posljednjim trenucima susreta, u 92. minuti.
Bio je to dvoboj koji je domaćinima itekako mnogo značio. Loše su ušli u sezonu i prikovani su za dno drugoligaške tablice. No, nakon četiri utakmice u kojoj nisu osvojili ni bod, Dugopoljci su našli način kako pobijediti Osijek II i na konto su stavili tri boda te upisali prvu ovosezonsku pobjedu. No, i dalje su posljednji u poretku.
Sukladno dogovoru klubova trener Dugopolja Miroslav Bojko nije mogao računati na dvojicu mladih Osječana, Ilića i Lišnjića, koji se nalaze na posudbi u redovima domaćina. Prvo poluvrijeme unatoč pravom ljetnom vrućem vremenu koje je itetako utjecalo na igrače, ponudilo je koliko-toliko zanimljiv nogomet, bilo je prijetnji i šansi, ali su mreže mirovale. Prvi su konkretniju priliku složili domaćini i to na otvaranju utakmice, Nakić je u 9. minuti zapijetio vrataru Kukiću, no nije bi precizan. Stopostotnu priliku potom nisu iskoristili Osječani u 24. minuti kada se nakon sjajnog dodavanja Soldića Štrkalj našao sam ispred vratara Dugopolja Ćubića, pucao je, ali domaći čuvar mreže fantastično je reagirao i izbacio loptu u korner. U nastavku su Osječani bili bolji, no nisu znali materijalizirali tu terensku nadmoć, prijetili su, ali bez uspjeha, sjajnu je priliku imao i Juranović, ali je u izglednoj sitauciji bio neprecizan.
Nakon 0:0 u prvih 45 minuta, u nastavku susreta domaćini su bili agresivniji i tražili put do prve prvenstvene pobjede, ali osječki nogometaši lako su neutralizirali sve njihove pokušaje. Prijetili su Dugopoljci preko Živkovića, Balića, Delića, ali gostujuća mreža ostala je čista. Na drugoj strani Žaper i Soldić pokušali su nadmudriti Ćubića, no nisu bili uspješni. I kada se činilo da će na stadionu Hrvatski vitezovi momčadi podijeliti po bod, Dugopolje je zabilo pogodak vrijedan pobjede. Do prva tri prvenstvena boda, odnosno do prve pobjede u novoj sezoni, došli su u drugoj minuti sudačke nadoknade. Korner je izveo Kušeta, najviši u skoku je bio Čerina koji je pucao glavom i lopta je završila u mreži iza nemoćnog Kukića. Na kraju u Dugopolju veliko slavlje domaćina i žal gostiju koji su imali bod u džepu, ali su ga ispustili u posljednjim trenucima utakmice. T. Bilić
DUGOPOLJE**1 (0)

OSIJEK II**0

DUGOPOLJE - Stadion Hrvatski vitezovi. Gledatelja 300. Vrijeme sunčano, vruće. Teren pogodan za igru Sudac: Ante Čuljak (Zagreb) - 6,5, pomoćnici, Anto Marić (Zagreb), Milo Varivoda (Zagreb). Strijelci: 1:0 Čerina (90+2). Žuti kartoni: Radošević (Dugopolje), Žaper, Lončar, Dyoke Radeljić (Osijek II)

DUGOPOLJE: Ćubić 6,5 Maglica 5,5, M.Jurić 6, Čerina 7, Primorac 5,5, Radošević 6, Balić 5 (od 77. Dyoke -), Delić 5 (od 64. Kušeta 6,5), Nakić 5 (od 58.Perković 5,5), Živković 5,5, Prelčec 5

OSIJEK II: Kukić 6, Hudeček 5,5, Šutalo 5,5, Lončar 5,5, Radeljić 5,5, Štrkalj 5 (od 81. Caimaco), Plum 5 (od 64. Marin -), Žaper 6, Soldić 6, Juranović 5,5 (od 64. Daku -), Alves 5

IGRAČ UTAKMICE: IGOR ČERINA (DUGOPOLJE)