BSK ZASLUŽENO SVLADAO GOSTE IZ ČAKOVCA

Bjelobrđani prvo primili pa preokretom stigli do prve drugoligaške pobjede
Objavljeno 24. rujna, 2018.

Bjelobrđani su preokrenuvši rezultat zaslužili prvu drugoligašku pobjedu! Iako su domaći uvodno imali posjed lopte, nisu uspijevali proći pokraj organiziranih Čakovčana čija se prva pukotina pokazala u 21. minuti kada je Horvat dubinskom loptom uposlio utrčalog Krajčeka od kojeg je bio brži vratar Nemec i otklonio prijetnju.

Sljedeća je stigla deset minuta kasnije nakon akcije slijeva koju je započeo Krajček na 20-ak metara pronašavši Choia koji je ostavio loptu Horvatu, a ovaj šutirao preko grede. Četiri minute potom zatresla se bjelobrdska mreža akcijom iniciranom od Marcijuša čiji je pas slijeva iza leđa zadnje linije došao do Trojaka koji je izbio ispred Ilinčića, ali je uspio poentirati tek iz drugog pokušaja, jer mu je vratar BSK-a prvi obranio - 0:1. U 40. minuti centaršut Periše zdesna Horvat je glavom prebacio preko vrata da bi četiri minute kasnije gostujuća ipak bila otključana. Nakon izbijene lopte Horvat ju je vratio u 16-erac gdje je Perišu srušio Pušić, a bjelovarski sudac pokazao na bijelu točku. Meter je bio precizan poslavši Nemeca u lijevu stranu, a loptu u desni donji kut -1:1.

Furiozni ulaz domaćih u nastavku iznjedrio je dvije odlične prigode. U 47. minuti Krajček je dubinski pronašao Horvata čiji je udarac završio u Nemecovom naručju, a dvije minute kasnije Čikvarov obećavajući udarac zaustavio je bijeli blok. U sljedećoj akciji po desnoj strani Periša je centrirao na peterac, a Krajček glavom spremio loptu u mrežu - 2:1. Zatim su Čakovčani jalovo pokušavali izjednačiti i pri tome otvorivši prostor koji je iskoristio Horvat primivši dubinsku loptu od Popovića i pogodivši lijevi gornji kut kada je izbio ispred Nemeca. Tri minute uoči isteka 90. Meter je na rubu svoga 16-erca rukom zaustavio Tkalčićev udarac, a dosuđenu najstrožu kaznu kapetan Čakovčana Režić pretvorio je u pogodak oštrim udarcem pogodivši desni donji kut - 3:2.D. Lekšan
BSK       3 (1)

MEĐIMURJE       2 (1)

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 500. Sudac: Ivan Župan (Bjelovar) 7,5. Strijelci: 0:1 Trojak (35), 1:1 Meter (44.-11m), 2:1 Krajček (50), 3:1 Horvat (78), 3:2 Režić (87.-11m). Žuti kartoni: Choi, Kovačić, Meter (BSK), Pajić, Pušić i Patafta (Međimurje). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 6,5, Periša 7,5, Meter 7, Majtanić 6,5, Choi 6,5, Kovačić 6,5, Žigri 6 (od 46. Popović 6,5), Čikvar 7, Kasač 6,5 (od 76. Pačar -), Krajček 7, Horvat 7,5 (od 84. Dorić -).

MEĐIMURJE: Nemec 6, Pajić 6,5, Režić 6, Pušić 6,5, Brcković 7, Patafta 5,5 (od 71. Šarić -), Zanjko 5,5 (od 82. Tkalčić -), Hranilović 6, Trojak 6,5, Karamarković 6, Marcijuš 6,5 (od 66. Škvorc 5,5).

IGRAČ UTAKMICE: MIRAN HORVAT (BSK)