POŽEGA

Slavonija stigla do prve ovosezonske pobjede
Objavljeno 24. rujna, 2018.
Nogometaši požeške Slavonije u 5. kolu su došli do prve pobjede u ovogodišnjoj sezoni Treće hrvatske lige "Istok". Nakon što su u prva četiri kola ostvarili čak tri remija, od čega dva na gostujućem terenu, slast prve pobjede dočekali su u sudaru s novakom Vihorom. Prvo poluvrijeme prošlo je bez pravih prilika s obje strane, ali u čvrstoj i oštroj borbi gdje je sudac Cindrić podijelio čak pet javnih opomena. Domaći su najbliži pogotku bili u 43. minuti, kada Josip Nikolaš iz blizine nije uspio pogoditi vrata gostiju. Na početku drugog dijela Marko Žuljević nakon soloakcije pobjegao je obrani gostiju i doveo Slavoniju u vodstvo. Gosti su izjednačili nakon udarca iz kuta, a strijelac je bio njihov ponajbolji igrač ujedno i trener momčadi Marko Dinjar. Kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Marko Karačić započeo je akciju domaćih i dodao Mateju Pehardi koji se sjurio prema vratima Vihora i asistirao Ivanu Smojviru za pobjednički pogodak i veliko slavlje domaćina. U 90 minuti drugi žuti karton zbog prigovora je dobio igrač gostiju Marin Vratković. AGM KRUNA
SLAVONIJA *2 (0) VIHOR *1 (0)

POŽEGA - Stadion kraj Orljave. Gledatelja 200. Sudac: Filip Cindrić (Nova Gradiška), STRIJELCI: 1:0 Žuljević (53), 1:1 Dinjar (59), 2:1 Smojvir (88). Žuti kartoni: Smojvir, Sokić Majstorović i Nikolaš (Slavonija), Banović, Šulava, Vratković i Pavlović (Vihor). Crveni karton: Vratković (Vihor).

SLAVONIJA: Rezo, Nikolaš, Neruda (od 76. Bojić), Majstorović, Marčetić (od73. Grbeš), Šulc (od 83. Karačić), Žuljević, Sokić, Peharda, Božić, Smojvir.

VIHOR: Banović, Pavlović, Čaušić, Jović (od 61. M. Kubala), Janžek, Dinjar, Dubravac, Šulava, Vratković, S. Kubala (od 46. Šoštarić), Torčić (od 61. Stranatić).