TREĆA HNL "ISTOK"

Prvi poraz Cibalije
Objavljeno 19. rujna, 2018.
Momčad Cibalije utakmicu 6. kola Treće HNL "istok" protiv Sloge iz Nove Gradiške odigrala je ranije zbog šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Termin utakmice očito nije pogođen jer su Vinkovčani doživjeli prvi prvenstveni poraz. Početak utakmice nije nagovijestio ovakav rasplet, naprotiv. Nogometaši Cibalije poveli su već u 16. minuti i sve je mirisalo na to kako će s još jednog gostovanja donijeti kompletan plijen. Imali su Vinkovčani do pred kraj poluvremena kontrolu igre, a i rezultata, ali u samoj završnici dogodila se neopreznost unutar šesnaesterca, sudac je svirao jedanaesterac, a domaćin je s bijele točke izjednačio. Na žalost za Vinkovčane, ni u drugom poluvremenu igra nije bila puno bolja nego se nastavilo mlako, bezidejno i bez neke velike želje da se nešto promijeni. Kada se tako igra, onda su pogreške neizbježne, a iz jedne vezane Sloga je povela. U toj akciji Vinkovčani su tri puta mogli izbiti loptu, ali nisu, domaćin to kažnjava i postiže pogodak vrijedan tri boda. A. Grgić
SLOGA NG*2* (1)

CIBALIA*1* (1)

NOVA GRADIŠKA – Stadion NK-a Sloga. Gledatelja: 350. Sudac: Stjepan Barišić (Osijek). Strijelci: 0:1 Kuzmić (19), 1:1 Mat. Vlaović (42-11m), 2:1 Mihić (83). Žuti kartoni: Filipović (Sloga NG), Kiš, Kuzmić (Cibalia).

SLOGA NG: Maričević, Kulindžić, Kašljević, Filipović, Ćelepirović, Mat. Vlaović, D. Bungić, F. Bungić, Z. Gospočić (od 84. J. Gospočić), Blazina (od 86. Mar. Vlaović), Mihić (od 90. Menegoni).

Trener: Ivo Babić.

CIBALIA: Marijanović, Karimović, Oršolić, Kuzmić, Filipović, Šarić, Kiš, Pavičić (od 70. Tustonjić), Ždinjak (od 84. Mlakić), Kerić (od 65. Šest), Dogan.

Trener: Petar Tomić.