EP U STOLNOM TENISU

Pucar i Jeger u glavnom turniru, Kojić još čeka
Objavljeno 20. rujna, 2018.
Hrvatski stolnotenski reprezentativci Mateja Jeger i Tomislav Pucar osvojili su prva mjesta u svojim kvalifikacijskim skupinama na pojedinačnom Europskom prvenstvu koje se igra u Alicanteu i tako se plasirali u glavni turnir, a Frane Kojić kao drugoplasirani u svojoj grupi čeka ždrijeb nadajući se da neće biti jedan od petorice nesretnih igrača koji neće imati priliku za dodatni kvalifikacijski meč.
Pucar je nakon poraza u utorak od Srbina Marka Jevtovića (4:3) i pobjede nad Slovakom Samuelom Novotom (4:2) u srijedu nadigrao Grka Ioannisa Sgouropoulosa s 4:1, što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog mjesta u skupini. Frane Kojić je protiv Portugalca Joaoa Geralda igrao meč za prvo mjesto u skupini i plasman u glavni turnir, ali je Portugalac slavio s uvjerljivih 4:1 i ostavio hrvatskog stolnotenisača na čekanju. Treći hrvatski predstavnik u kvalifikacijama Filip Čipin je s dva poraza u utorak izgubio sve izglede za plasman u glavni turnir. Uz Pucara, u glavnom ždrijebu je i naš najbolji pingpongaš Andrej Gaćina, koji je ušao izravno. Kod stolnotenisačica Mateja Jeger je s tri pobjede uvjerljivo bila prva u svojoj skupini. Dorina Srebrnjak je s omjerom 1-2 zapela u kvalifikacijama, a do glavnog turnira nisu mogle ni Ivana Malobabić i Petra Petek. H