UVJERLJIVA POBJEDA MINI VATRENIH

Vlašić namještao, suigrači pogađali
Objavljeno 10. rujna, 2018.
Mini Vatreni odigrali su sjajnu utakmicu na stadionu Neman u Grodnom te pobijedili domaćina Bjelorusiju s uvjerljivih 4:0. Bila je to jako važna utakmica za hrvatska nogometnu U21 reprezentaciju u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo sljedeće godine u Italiji i San Marinu, a izabranici Nenada Gračana odradili su je - savršeno. Domaća Bjelorusija bila je u potpuno podređenom položaju bez ikakvih izgleda da pomrsi posao Haliloviću, Brekalu, Vlašiću i društvu. I na kraju su naši uvjerljivo slavili i napravili veliki korak k plasmanu na EURO 2019.
Gračanova momčad veliki je posao napravila već u prvom poluvremenu, nakon kojeg je imala vodstvo od 2:0. U 16. minuti Vlašić je sjajno proigrao Jakoliša, koji se sjurio prema golu Bjelorusije, a onda lijevom nogom poslao loptu pokraj Scherbitskog. U 44. minuti ponovno je Nikola Vlašić sjajno pronašao Ivana Šunjića, koji je pak matirao domaćina. Sve je krenulo na centru kada je Benković uzeo loptu Antilevskom, a onda je uslijedila munjevita kontra mladih Vatrenih, koja je napokon okrunjena još jednim golom. Vlašić je pronašao Šunjića, a on je s velike udaljenosti snažno opalio loptu koja se odbija od lijeve vratnice i završava u golu Scherbitskog. U nastavku je Hrvatska nastavila gdje je stala nakon prvih 45 minuta. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Gračanova se momčad ponovno radovala. U 46. minuti sav posao odradio je Alen Halilović i na kraju zabio za velikih 0:3. Od 50. minute Bjelorusija se probudila i počela igrati bolje, ali nedovoljno dobro da ozbiljnije zaprijeti mladim Hrvatima. Naši su pak nastavili u visokom ritmu i u 65. minuti se ponovno tresla mreža domaćih. Vlašić je upisao još jednu asistenciju, a pogodak je zabio Brekalo.
Nakon trijumfa nad Bjelorusijom, hrvatska U21 vrsta će 12. listopada igrati u Puli protiv Grčke te tražiti pobjedu koja bi ju smjestila na prvo mjesto tablice i izravno odvela na EURO. A u posljednjoj kvalifikacijskoj utakmici za EURO 2019. mini Vatreni 15. listopada gostuju kod San Marina. Na tablici vodi Grčka s 22 boda, druga Hrvatska ima 19, češka 13, Bjelorusija 11, Moldavija je skupila sedam, a San Marino je bez bodova. I. Liović