ČETVRTA HRVATSKA MEDALJA NA SVJETSKOJ STRELJAČKOJ SMOTRI

Pejčić uzela broncu i osigurala OI
Objavljeno 10. rujna, 2018.
Osvojila je Hrvatska i četvrtu medalju na Svjetskom prvenstvu u streljaštvu. Prvo žensko odličje u Changwonu upucala je Snježana Pejčić, koja je završila na postolju u disciplini trostav puška 50 metara. Riječanka je tako nakon četiri godine i srebra iz Granade ponovo uzela svjetsku medalju u toj disciplijni. Raspoložena je bila već u kvalifikacijama, gdje je imala četvrti rezultat (1755), samo krug manje od vodećeg dvojca. U finalu je potom naciljala 446,4 kruga, a ispred nje bile su srebrna Njemica Isabella Straub (459,5), a svjetski je naslov zaslužila Ruskinja Yulia Karimova (461,1). Osim medalje Pejčić je osigurala i kvotu za Olimpijske igre u Tokiju. Bit će to njezine četvrte u nizu, što je također izniman niz. Hrvatska je u Južnoj Koreji tako osvojila četiri medalje i tri olimpijske kvote (strijelac može osvojiti samo jednu). U trostavu su uz Snježanu još pucale Marta Zeljković (51. mjesto u kvalifikacijama, 1161 krug) i Tanja Perec (u eliminacijskoj skupini pogodila 1142 kruga), pa je ekipni plasman bio 18. mjesto (3471) u konkurenciji 23 reprezentacije.
Jučer je dobar nastup odradio i član GSD-a Osijek 1784 Josip Kuna. U drugoj eliminacijskoj skupini discipline 300 metara puška ležeći zauzeo je 11. mjesto s 575 krugova, a to znači da će danas nastupiti i u kvalifikacijama, gdje je svoje mjesto izborilo 36 najboljih strijelaca, od njih ukupno 54, koliko ih je sudjelovalo u prvom krugu. Osim njega danas će u akciju i junior Denis Tomašević, Belomanastirca očekuje nastup u trostavu. N.B.