SP U STRELJAŠTVU

Ćelić i Butković odradili zračni pištolj
Objavljeno 7. rujna, 2018.
Jučer su na Svjetskom prvenstvu u streljaštvu, u južnokorejskom Changwonu, aktivni bili juniori GSD-a Osijek 1784. Leon Luka Ćelić i Borna Butković odradili su pojedinačne nastupe u zračnom pištolju 10 metara. Nastupilo je 58 strijelaca, a Ćelić je u konačnici imao 20. rezultat, naciljao je 569 krugova. Za nastup u finalu, među osam najboljih, trebalo je pogoditi pet krugova više. Butković je završio na 30. mjestu sa 566 krugova. Zlatnu medalju upucao je u finalu Indijac Chaudhary Saurabh, koji je i vlasnik novog svjetskog rekorda (245.5), a Koreanci su u ekipnom dijelu također postigli najbolji svjetski rezultat (1732).
Od ostalih hrvatskih predstavnika nastupio je i tercet u seniorskoj disciplini 50 metara puška trostav. Ukupno njih 105 bilo je podijeljeno u dvije eliminacijske skupine. U prvoj, koja je bila brojnija (61), Petar Gorša imao je 12. rezultat (1174) te je izborio i nastup u današnjem glavnom programu (60). Bez njega su ostali Marin Čerina (1164) i Andrija Mikuljan (1153). U ekipnom poretku, Hrvatska je među 27. reprezentacija zauzela 19. mjesto (3491). Rusi su slavili uz svjetski rekord (3535), ispred Kine (3532) i Bjelorusije (3526). Danas će nastupiti Marijana Matea Štrbac (precizni dio 25 m pištolj) i Denis Tomašević (10 m zračna puška). N.B.