SEHA-GAZPROM LIGA

Drama u Ljubuškom: NEXE potvrdio osvojene bodove protiv PPD-a Zagreb
Objavljeno 7. rujna, 2018.

Odličan start rukometaša NEXE-a u SEHA-Gazprom ligi, premda su dvije startne pobjede ostvarene s minimalnom razlikom.

Nakon što su prošli četvrtak na domaćoj ovosezonskoj premijeri u Našicama prvi put u svojoj povijesti svladali višestrukog hrvatskog prvaka PPD Zagreb (23:22), Našičani su u susretu 2. kola regionalne SEHA-Gazprom lige slavili i u Ljubuškom. Ponovno nije moglo bez dramatične završnice. Na kraju se piše kako su "našički gromovi" ostvarili drugu pobjedu u SEHA Gazprom ligi. Bilo je 23:24 za našički sastav. Domaćin je ponovno pokazao kako će, posebno na svom terenu, biti tvrd orah za sve. Trener, nekadašnji rukometaš Metkovića i internacionalac Mario Bjeliš, sastavio je u Ljubuškom vrlo konkurentnu momčad. Osjetili su to i Našičani na svojoj koži, posebno u prvom poluvremenu. "Skauti", kako ih zovu domaća publika i mediji, nakon četiri minute susreta vodili su 4:0, a dvije minute kasnije bilo je 6:2. NEXE se tada probudio, serijom od 6-0 preokrenuo na 8:6. Međutim, nisu uspjeli donijeti utakmicu na svoj mlin. Izviđač je izjednačio na 9:9, a na pauzu se također otišlo bez prednosti bilo koje momčadi.
U drugom dijelu NEXE je uspio pobjeći na tri pogotka razlike (20:17), ali se domaćin vratio izjednačivši na 22:22 pet minuta prije kraja susreta. U neizvjesnoj završnici NEXE je poveo 23:22 preko Tomija Vozaba, domaćin izjednačio pogotkom Maretića, a junak kod NEXE-a ovaj put bio je Albin Eter, koji je s lijevog krila pogodio za pobjedu. No, trebalo se obraniti do raja susreta. Taj posao odradio je Mihailo Radovanović, koji je tri sekunde prije kraja susreta obranio udarac Vedrana Delića. Treba reći kako se ovaj put na vratima više istaknuo drugi NEXE-ov vratar, mladi Moreno Car, koji je imao osam obrana. U prva dva susreta definitivno se pokazalo kako će Hrvoje Horvat imati na raspolaganju pouzdani vratarski dvojac, što je jako važno za ovosezonske više ambicije Našičana. Iskusni Vedran Zrnić postigao je pet pogodaka, Marin Šipić, Patrik Leban i Tomi Vozab postigli su pogodak manje te tako potvrdili kako su u dobroj formi. Međutim, velika enigma za Našičane bio je vratar Goran Anđelić, koji je imao 13 obrana.
- Utakmica je bila uzbudljiva i zanimljiva. Vjerujem da su gledatelji mogli uživati. Izviđač je ponovno pružio čvrstu partiju i pokazao nam kako loše možemo izgledati kad ne damo svoj maksimum. Iz onoga što nije valjalo sada moramo izvući pouke za ubuduće - rekao je trener NEXE-a Hrvoje Horvat.
Unatoč porazu zadovoljan izvedbom svojih igrača bio je Mario Bjeliš, trener Izviđača. Njegovo zadovoljstvo dovoljno govori kako je NEXE stekao određeni rejting kod SEHA suparnika.
- Doista je teška utakmica iza nas. Zadovoljan sam načinom na koji smo je otvorili, ali nakon toga izgubili smo kvalitetan početni tempo. Nadam se da su naši navijači i svi gledatelji zadovoljni onime što su danas vidjeli - rekao je Bjeliš.
Za Našičane nema odmora. Naime, u Ljubuškom je započela njihova turneja. Već u nedjelju (20.15 sati) gosti su u Skopju kod Metalurga. Bit će to puno jači test vrijednosti sadašnjeg sastava NEXE-a. Uostalom, pretpostavka je da i Metalurg ima ambiciju uskočiti u "Final four vlak". Našičani će čak pet uzastopnih susreta odigrati u gostima. Nakon Ljubuškog i Skopja slijedi im gostovanje kod niškog Železničara (19. rujna), zatim su u Prešovu kod Tatrana (3. listopada), a onda prvi put odlaze na gostovanje u Bukurešt kod Steaue (19. listopada). Prvu sljedeću domaću utakmicu odigrat će tek 31. listopada protiv Vojvodine, pa možemo reći kako će sljedeće gostujuće utakmice usmjeriti ove sezone ambicije našičkih rukometaša.
Krešimir Lacković
IZVIĐAČ *23 (13)

NEXE *24 (13)

LJUBUŠKI Gradska športska dvorana, gledatelja 1500. Suci: Ismail Metalari i Nenad Nikolovski (Makedonija)

IZVIĐAČ: Pavlak 1, Miličević 2, Alilović 2, Bečić 2, Čutura 1, Vukšić, Anđelić (13 obrana), Kvesić, Vukić, Maretić 2, Kaluđerović 5, Muhović, Kordić 3, Šoljić, Mišetić, Delić 5

NEXE: Šipić 4, Gadža, Leban 4, Eter 1, Zrnić 5, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Car (8 obrana), Buvinić 2, Radovanović (3 obrane), Greganić, Vida, Lončar, Lavrič, Tomić, Vozab 4

SEDMERCI: Izviđač 3/3 (Delić 3/3), Nexe 2/2 (Zrnić 2/2); ISKLJUČENJA: Izviđač 10 minuta (Alilović, Čutura, Vukić, Šoljić, Delić), Nexe 6 minuta (Mrđenović 2+2, Barišić Jaman)