TREĆA HNL ISTOK

Belišće jedino stopostotno
Objavljeno 4. rujna, 2018.
U drugom kolu treće hrvatske lige Istok, nogometaši Belišća igrali su na svom travnjaku, što su obilno iskoristili i novom pobjedom i s tri nova boda jedina su momčad sa stopostotnim učinkom nakon dva odigrana kola. Igrači Davora Rupnika protiv Slavije iz Pleternice nisu dobro ušli u nedjeljnu utakmicu što su iskoristili gosti i pogodkom Hrvoja Ančurovskog poveli. Ipak su Belišćani presložili redove u drugom poluvremenu i s dva pogodka osigurali si drugu prvenstvenu pobjedu. Iza belišćanskih "crvenih", slijede tri kluba s četiri boda, Cibalia, Marsonia i Vukovar 1991. Dok se za Cibaliju i Marsoniu očekivao sličan start, čak i malo više, za Vukovarce je ovo doista ugodno iznenađenje. U najavi sezone, trener Vukovara 1991. Ivica Radoš stalno je ponavljao kako ima 13-14 igrača na raspolaganju, a onda su u tri utakmice u tjedan dana ostvarili dvije pobjede i jedan neodlučen ishod koji im je donio plasman u 1. kolo Kupa, s obzirom na to da su protiv drugoigaša BSK-a u Bijelom Brdu slavili nakon izvođenja jedanaesteraca. Vukovarci jesu oskudni s igračkim kadrom, ali igrači koji igraju daju svoj maksimum i za sada ostvaruju odlične rezultate. Cibalia je u Ždralovima ispustila priliku da uz Belišće ima stopostotni učinak. Razlog ovakvog ishoda promašeni je kazneni udarac Kerića i mrtva prilika istog igrača nekoliko minuta nakon udarca s bijele točke, kada je bio oči u oči s vratarom domaćina. U sličnoj situaciji bila je i Marsonia, nakon što su stigli vodstvo Slavonije iz Požege od 2:0 u 74. minuti postigli su i treći vodeći pogodak, ali tu prednost nisu uspjeli sačuvati do kraja susreta. Pet minuta kasnije, Slavonija je izjednačila i osvojila bod. Nakon poraza u prvom kolu, Bedem je na svojem Gracu ostvario sigurnu i uvjerljivu pobjedu nad Bjelovarom. Ovom pobjedom Ivankovčani su smanjili gorčinu poraza iz prvog kola. Iznenađenje kola priredili su nogometaši Zrinskog iz Jurjevca, koji su minimalnim ishodom svladali pretendenta za najgornji dom momčadi Čepina. Premda su domaćini poveli već u sedmoj minuti, gosti nisu po kišnom vremenu uspjeli do kraja susreta izjednačiti i osvojiti bar bod. Nakon teškog poraza u prvom kolu nogometaši Oriolika brzo su zaboravili što im se dogodilo u Belišću i odličnom igrom svladali goste iz Koprivnice. Prvu pobjedu u trećeligaškoj konkurenciji ostvario je i Vihor. A. Grgić
Rezultati 2. kola: Oriolik - Koprivnica 3:0, Slavonija - Marsonia 3:3, Vihor - Đakovo-Croatia 2:0, Bedem - Bjelovar 3:0, Zrinski - Čepin 1:0, Mladost - Cibalia 0:0, Vukovar 1991 - Sloga NG 1:0, Belišće - Slavija 2:1.

16.Koprivnica*2*0*0*2*1: 6*0

Raspored 3. kola, 08/09. rujna: Slavija - Oriolik, Sloga NG - Belišće, Cibalia - Vukovar 1991, Čepin - Mladost, Bjelovar - Zrinski, Đakovo-Croatia - Bedem, Marsonia - Vihor, Koprivnica - Slavonija.
STRIJELCI
3 pogodka - Dogan (Cibalia), Gudelj (Marsonia), Ratković (Belišće).

2 pogodka - Majstorović (Slavonija), Vuksanović (Bedem).

1 pogodak - Agatić (Čepin), Ančurovski (Slavija), Borko (Bedem), Bundavica (Marsonia), Bungić F. (Sloga NG), Bungić D. (Sloga NG), Damjanović (Đakovo Croatia), Dos Santos (Zrinski), Fehir (Zrinski), Janžek (Vihor), Jurić (Oriolik), Karačić (Slavonija), Koledić (Bedem), Kuburić (Čepin), Kuprešak (Bjelovar), Lacković (Belišće), Majstorić (Oriolik), Marinčić (Vukovar 1991), Martinović (Slavija), Menegoni (Sloga NG), Mišić (Marsonia), Muniz (Bjelovar), Pavlović (Vihor), Plum (Vukovar 1991), Salapić (Belišće), Sivrić (Marsonia), Stranatić (Vihor), Tatalović (Belišće), Vrkić (Koprivnica), Žuljević (Slavonija).