SVJETSKO JUNIORSKO VESLAČKO PRVENSTVO

Braća Lončarić već u polufinalu pred izazovom
Objavljeno 11. kolovoza, 2018.
Četiri hrvatske posade ostvarile su kroz repesažnu utrku plasman u polufinale Svjetskog juniorskog prvenstva koje se održava u češkim Račicama. Očekivano, bez problema su u polufinale ušli svjetski juniorski prvaci Anton i Patrik Lonačarić. "Iktusovci" su u svojoj skupini osvojili prvo mjesto rezultatom 6:46.640. Na vodu će ponovno već danas u 11.25 sati, a imat će Osječani doista velik izazov. Veslat će u skupini zajedno s posadom Njemačke, koja je pobijedila u njihovoj kvalifikacijskoj utrci, te s Rumunjima, koji su imali najbolje vrijeme u repesažu, a plasirali su se ispred njih i u kvalifikacijama. Hrvatska će biti u stazi pet, a još će veslati posade Velike Britanije, Bjelorusije i Nizozemske. U polufinale su se još plasirali hrvatski četverac bez (Karlo Borković, Nino Perišić, Luka Markulinčić i Mateo Stojšić), koji je u svojoj utrci repesaža bio drugi (6:08,420) iza Grčke (6.07,810) te će danas u 11.53 sati veslati u polufinalu. Zatim, isto je ostvario četverac s kormilarom (Kristijan Papak, Matija Turčić, Mislav Domlija, Jerko Radovčić i korm. Denis Capan), koji je također bio drugi (6:20.730) iza Njemačke, te četverac na pariće (Goran Mahmutović, Ivan Šarić, Jakov Bijelić i Fabio Ipsa) koji je, zanimljivo, također u repesažu osvojio drugo mjesto rezultatom 5.56,130. Najbrža u njihovoj skupini bila je posada SAD-a 5:54.820).
U dvojcu na pariće za juniorke osječko-zagrebačka kombinacija Aria Cvitanović - Izabela Krakić borit će se za C ili D finale, a Frane Gabre u samcu veslat će u E finalu. Cvitanović i Krakić u repesažnoj utrci zauzele su treće mjesto, što im nije bilo dovoljno za nastavak borbe za ulazak u finale. Hrvatski dvojac na pariće odveslao je 7:17.600, što je za šest sekundi bilo sporije od vremena Estonije (7:11.250) koje su opet zaostale za pobjednicama, posadom Kine (7:04.210). Danas su na rasporedu polufinala, a finala su na rasporedu danas popodne ili u nedjelju. K. Lacković