LIGA NOGOMETNIH PRVAKINJA

Osječankama Makedonke za zagrijavanje
Objavljeno 7. kolovoza, 2018.
Razlika u kvaliteti je bila očita tako da su domaće igračice vrlo uvjerljivo porazile gošće iz Skoplja

Osječanke su u desetoj kvalifikacijskoj skupini Lige europskih prvakinja startale očekivanom uvjerljivom pobjedom. Razlika u kvaliteti bila je očita od prve minute tako da su Makedonke bile za zagrijavanje u jednosmjernoj utakmici.

Nedorasle

Nedugo nakon što je utakmica počela ozlijedila se gostujuća igračica Dervishi pa je sastav iz Skoplja u tom razdoblju s igračicom manje primio dva pogotka. Prvi u osmoj minuti kada je Šalek iz ponovljenog ubacivanja zdesna u 16-ercu pronašla Andrlić koja je iz blizine ubacila loptu u mrežu - 1:0. Dvije minute kasnije Joščak se s 25 metara odlučila na udarac i iznenadila Kostadinovu (2:0) koja je tri minute kasnije, također zbog ozljede, napustila igru. Pričuvi Arsovoj u sljedećoj je minuti Andrlić poslala loptu u mrežu nakon što je Lojna sa 16 metara pogodila desnu vratnicu, ali bjeloruska sutkinja nije priznala taj pogodak zbog zaleđa osječke napadačice. Kreativna domaća pauza trajala je do 28. minute kada je Balog volejom iz blizine prebacila okvir vrata nakon što je zdesna ubacila Bulut. Minutu kasnije Joščak je s desne strane pripremila prigodu Culek čiji je udarac Arsova obranila. Gostujuću vratarku je u 37. minuti spasila lijeva vratnica koju je, s 22-23 metra, prizemnim udarcem pogodila Balog. Ista je igračica, u 41. minuti, glavom prebacila praznu mrežu poslije centaršuta Nevrkle zdesna. Prije nego što je sutkinja pokazala 11 minuta nadoknade vremena Joščak je izbila ispred Arsove i povisila rezultat - 3:0. Joščak je bila zaslužna i za sljedeći pogodak dobro izvedevši slobodan udarac koji je makedonska vratarka kratko odbila na nogu natrčale Bulut 4:0. Tu nije bio kraj gostujućim mukama jer je uoči odlaska u svlačionicu Lojna zdesna vratila do Andrlić koja je zaokružila rezultat na 5:0.

Nastavak golijade

Nastavilo se opsadom vrata gošći iz Skoplja koja su ponovno bila pogođena nakon nepune četiri minute. Dubinskom je loptom kapetanica Baban uposlila svježu Balić koja je plasirala loptu pokraj Arsove - 6:0. Minutu kasnije ista je domača igračica iz blizine zaključila prizemno dodavanje Joščak (7:0), a odmah potom šutirala pokraj desne vratnice. U 53. minuti Arsova je obranila udarac iz blizine Bulut, ali je dvije minute potom Lojna glavom u suprotni kut iskoristila ubacivanje Nevrkle iz lijevog kuta - 8:0. Minutu potom Balić je izbila sama ispred vrata i ponovno ih pogodila - 9:0. Deseti pogodak Makedonkama dala je Andrlić (58.) s nekoliko metara iskoristivši povratnu loptu Balog - 10:0. U 63. minuti Balić je s 12 metara šutirala preko grede, a 60-ak sekundi kasnije Joščak je dubinskom loptom pronašla utrčalu Nevrklu čiji je udarac, sa 16 metara, Arsova obranila. To joj nije uspjelo u 68. minuti kada se na desnoj strani lopte domogla Balog i pogodila bliži kut - 11:0. Dalji, desni u 71. minuti ciljala je Joščak i pogodila vratnicu, ali je odmah u sljedećoj akciji ta osječka igračica centrirala slijeva, a Balog u padu glavom, s desetak metara, pogodila desni kut - 12:0. Osam se minuta čekalo na novi pogodak koji je začet s lijeve strane odakle je Kunštek prizemno ubacila u 16-erac do Balić koja je vratila Maltašić, a ova, s 12-13 metara, pogodila desni donji kut - 13:0. Pet minuta uoči isteka 90. Andrlić nije iskoristila poklon Arsove jer je šutirala pokraj desne vratnice, a četiri minute kasnije udarac Maltašić otišao je preko grede, dok je, odmah zatim, obećavajući udarac Joščak iz blizine zaustavio bijeli blok čime je bila zaključena sinoćnja jednosmjerna predstava.
Dražen Lekšan
OSIJEK  13 (5)

DRAGON 2014  0

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Noćna utakmica. Vrijeme sparno. Teren odličan. Gledatelja: 300. Sutkinja: Volha Tsiareshka (Bjelorusija) 7. Strijelci: 1:0 Andrlić (8), 2:0 Joščak (10), 3:0 Joščak (45), 4:0 Bulut (45+4), 5:0 Andrlić (45+11), 6:0 Balić (49), 7:0 Balić (50), 8:0 Lojna (55), 9:0 Balić (56), 10:0 Andrlić (58), 11:0 Balog (68), 12:0 Balog (72), 13:0 Maltašić (80). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Žigante -, Bulut 8, Nevrkla 7,5, Radeljić 7 (od 59. Maltašić 7), Culek 7 (od 65. Kunštek 7), Baban 7,5, Balog 8,5, Lojna 8, Joščak 9, Šalek 7 (od 46. Balić 8), Andrlić 8.

DRAGON 2014: Kostadinova 5 (od 26. Arsova 6), Petrovska 5, Kolarovska 5, Kostova 5, Gjorgjevska 5, Veleska 5, Shemsovikj 5, Naceva 5, Andreevska 5, Dervishi - (od 13. Kosteska 5), Zivikj 5,5 (od 78. Husein -).

IGRAČICA UTAKMICE: MAJA JOŠČAK (OSIJEK)
Avaldsnes - Sporting 3:2 (1:1)
U prvoj utakmici norveški je doprvak pobijedio portugalskog prvaka koji je početkom nastavka preokrenuo rezultat (2:1), ali je na kraju pobjeda pripala Norvežankama.