OSVRT NA 2. KOLO HT PRVE HNL

Rijeka i Osijek maksimalni, prosjek četiri pogotka po utakmici
Objavljeno 6. kolovoza, 2018.
Utakmice 2. kola Hrvatski telekom Prve hrvatske nogometne lige donijele su jedno iznenađenje, dvije rutinske pobjede favorita i dvije vrlo uzbudljive utakmice. Gledatelji, njih 21.398, koliko ih je bilo na pet utakmica, mogli su uživati u iznadprosječnoj efikasnosti. Naime, postignuto je 20 pogodaka, što je prosječno čak četiri po utakmici. Dakle, imalo se što vidjeti. Nakon dva kola samo su Rijeka i Osijek s maksimalnim učinkom, svi ostali već su ispustili bodove, a treba istaknuti iznimno blijed start Hajduka, koji se u prva dva kola dokopao samo jednog boda. Nakon stradanja u Gradskom vrtu na premijeri Splićani su dopustili Lokomotivi da ih iznenadi na Poljudu i s njega odnese jedan bod. Zato je Hajduk trenutačno na za njega ponižavajućem devetom mjestu. Vodeća Rijeka i Dinamo svoj su posao odradili rutinski. Riječani su se lako obračunali s Inter Zaprešićem, koji očito na startu sezone ima dosta problema, jer je i u drugoj utakmici "progutao" četiri laka komada. Dinamo je rezultatski, u odnosu prema Rijeci, bio samo nešto manje uvjerljiv. Tri pogotka, na krilima raspoloženog Marija Gavranovića (dva gola i asistencija) u mreži Istre 1961, koja se također još slaže i traži nakon što je dobila nove vlasnike. Na putu prema rutinskoj pobjedi bio je i Osijek, ali bijelo-plavi uvijek nađu načina da svojim navijačima pokidaju ponešto živaca. Osječani su doslovce razvalili Rudeš u prvih 45 minuta, imali su 2:0, a lako je moglo biti i dvostruko. Samo 17 minuta prije kraja vodio je Osijek i sa 3:0, ali mu se u posljednjih desetak minuta dogodila čista – pomrčina. Rudeš je uspio zabiti dvaput i dovesti utakmicu u pravu triler-završnicu. Ipak, ostalo je 3:2, pa je Osijek na kraju ostvario najvažnije – uzeo tri boda, a trener Zoran Zekić morat će analizirati što se dogodilo u toj završnici, ali bi mogao preispitati i neke svoje poteze tijekom susreta. Uglavnom, zbivanjima iz završnice susreta Osijek je malo pokvario vrlo dobar dojam koji je ostavio u toj utakmici. Ludu utakmicu odigrali su Gorica i Slaven Belupo. Tamo je 62. minute bilo 0:0, a onda je u posljednjih 28 minuta postignuto čak šest pogodaka! Novi prvoligaš Gorica imao je dvaput dva pogotka prednosti, 2:0 i 3:1, ali Koprivničani su se uspjeli vratiti. Istina, uz lagani sudački vjetar u leđa, jer je nevjerojatno da suci nisu označili zaleđe kod trećeg pogotka Slaven Belupa. Kad smo već kod sudaca, ništa se nije promijenilo na planu delegiranja. U prva dva kola u deset utakmica sudilo je deset različitih arbitara. Teško će na taj način oni najbolji suci napredovati. Možda se stvari promijene kada počne drugoligaško natjecanje... D.Keler
4

pogotka po utakmici prosjek je 2. kola HT Prve HNL
4279

gledatelja prosjek je u pet utakmica druge runde domaće lige
Rezultati 2. kola: Dinamo - Istra 1961 3:0, Rijeka - Inter Zaprešić 4:0, Gorica - Slaven Belupo 3:3, Osijek - Rudeš 3:2, Hajduk - Lokomotiva 1:1