EP KOŠARKAŠA DO 20 GODINA

Hrvatska u četvrtfinalu s Italijom
Objavljeno 18. srpnja, 2018.
Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina briljira na Europskom prvenstvu kojem je domaćin Njemačka. Hrvatski mladići su u skupini ostvarili maksimalne tri pobjede nakon što su dobili Ukrajinu, Španjolsku i Francusku, a pozitivan niz nastavili su i u osmini finala, gdje su s uvjerljivih i visokih 93:62 svladali Veliku Britaniju.
Neizvjesnost je trajala samo u prvim minutama, nakon što je Hrvatska u drugoj polovini prve četvrtine uhvatila radnu temperaturu i počela se rezultatski odvajati. Nakon prvih deset minuta igre naši su imali prednost od čak 15 poena (24:9), u nastvaku je razlika bila još i veća i praktički je pitanje pobjednika bilo riješeno već prije odmora. Iako su mladi hrvatski košarkaši vodili i s velikih 28 poena, na poluvremenu je bilo 50:27. Bilo je jasno kako je Hrvatska kvalitetnija momčad i da joj Velika Britanija ne može parirati na pravi način, pa je izbornik Damir Rajković iskoristio priliku i na parket poslao igrače koji su do sada dobijali manju minutažu. No, to nije poremetilo Hrvatsku, jer nastavili su s dobrom igrom i u drugom poluvremenu te su naši u četvrtfinale otišli s uvjerljivom pobjedom od 93:62. U našim redovima najbolji su bili Mate Kalajžić i Toni Perković s 15 poena, dok je Krešimir Ljubičić dodao 14 poena.
Hrvatska će u četvrtfinalu igrati s Italijom koja je sa 76:70 svladala Grčku. I. Liović