ROBERT SELIGMAN

Već desetljeće i pol na međunarodnoj sceni
Objavljeno 12. srpnja, 2018.

Robert Seligman definitivno je jedan od prepoznatljivijih i svakako najboljih osječkih sportaša u 21. stoljeću. Uostalom već je šest puta izabran za najboljeg sportaša Osijeka i Osječko-baranjske županije.

Već je dugo na međunarodnoj sceni. Prve bodove u Svjetskom kupu osvojio je sa samo 15 godina. Prvu pobjedu u Svjetskom kupu imao je na svoj 19. rođendan u belgijskom Gentu. Nedugo potom imao je i prvo veliko seniorsko finale. Na Europskom prvenstvu u Debrecenu osvojio je četvrto mjesto. Otada do danas imao je čak 12 nastupa u finalima europskih i svjetskih seniorskih prvenstava (bio je i u finalu Europskog juniorskog prvenstva prije seniorske karijere, nap.a.). Sedam puta bio je među osam najboljih na europskoj smotri i pet puta na svjetskim prvenstvima. Jednom se zasad dokopao i pobjedničkog postolja. Bilo je to u Lausannei 2008., kada je na EP-u osvojio broncu, a, zanimljivo, čak je četiri puta na europskim prvenstvima osvojio četvrto mjesto. U karijeri ima još dva neostvarena sna. Osvojiti medalju na Svjetskom prvenstvu i nastupiti na Olimpijskim igrama. Premda su mu već 32, on to sigurno može. Nedavno je to dokazao na Mediteranskim igrama u španjolskoj Tarragoni, gdje je kao jedini sportaš član osječkih klubova (GD Osijek Žito) nastupio u sastavu hrvatske mediteranske reprezentacije i na konju s hvataljkama osvojio srebrnu medalju. Zamalo mu je izmaklo najviše pobjedničko postolje. U aktualnom olimpijskom ciklusu olakšan mu je i put za Olimpijske igre. Prema dosadašnjim iskustvima, ako samo nastupi u finalu SP-a 2019. u Stuttgartu, to bi trebalo biti dovoljno za put u Tokio 2020. godine. K.Lacković