MEDITERANSKE IGRE

Seligmanu srebro u Tarragoni
Objavljeno 26. lipnja, 2018.

Osječki gimnastičar Robert Seligman osvojio je drugo mjesto na Mediteranskim igrama koje se održavaju u španjolskoj Tarragoni. Član GD-a Osijek Žito u jučerašnjem je finalu, koje je održano u Reus olimpic pavillonu, odradio jako dobru vježbu na konju s hvataljkama. Zaradio je ocjenu 14.966 s čime je ponovio rezultat s prošlih Mediteranskih igara u Mersinu kada je također osvojio drugo mjesto. Malo je nedostajalo Osječaninu pa da postane i prvak Mediterana. Naime, odlični Francuz Cyril Tommasone, koji je imao i najveću ocjenu u kvalifikacijama, u finalu je nagrađen s ocjenom 15.033, nepunih sedam desetinki većom ocjenom od hrvatskog rivala. Treće mjesto pripalo je Cipraninu Mariosu Georgiou (14.500). Hrvatska je u finalu imala dvojicu predstavnika. Matija Baron također se vrlo solidno predstavio. Bio je blizu medalje, na kraju je bio četvrti s ocjenom 14.166.

Inače, Hrvatska je jučer osvojila zlatnu medalju na Mediteranskim igrama. Za nju je bio zaslužan dizač utega Amar Musić, koji je u kategoriji do 85 kg podigao 185 kilograma u izbačaju. K.Lacković