RUSIJA - EGIPAT

Domaćin u euforiji
Objavljeno 19. lipnja, 2018.

Nakon tvrde igre bez puno prigoda u prvom dijelu, u 15-ak minuta nastavka Rusi su zabili tri pogotka i osigurali drugu turnirsku pobjedu "faraonima" nanijevši novi, praktički, eliminirajući poraz.

Bez respekta prema domaćinu i zbog potrebe osvajanja bodova Egipćani su ambiciozno ušli u susret, ali je prva prijetnja bila na njihova vrata u šestoj minuti. Tada je Golovin šutirao sa 16 metara i poslao loptu pokraj desne vratnice. Egipćani su uzvratili deset minuta kasnije preko Trezegueta koji je prošao po lijevoj strani i kada je ušao u 16-erac ciljao je suprotni kut promašivši ga za nekoliko centimetara. Tri minute kasnije Cheryshev je s 22 metra snažno opalio preko grede da bi zatim uslijedila igra između 16-eraca uz obostrano veliku borbenost i požrtvovnost. Sve do 42. minute kada je Salah zaključio prvi dio šutiravši sa 16 metara pokraj desne vratnice ruskih vrata.

Sreća se domaćinu osmjehnula u drugoj minuti nastavka nakon akcije po lijevoj strani odakle je Golovin centrirao pred vrata, a Elshenawy izboksao loptu na 25 metara. Do Zobnina koji ju je oštrim prizemnom udarcem vratio u 16-erac, a egipatski branič Fathi želeći ju izbaciti nespretno je zahvatio poslavši ju u lijevi donji kut - 1:0. U 56. minuti Salahu se iznenada ukazala prigoda u ruskom 16-ercu, ali su egipatskom napadaču "crveni" uspjeli blokirati udarac s 11 metara. Tri minute kasnije domaći su udvostručili prednost nakon akcije po desnoj strani gdje je Samedov uposlio utrčalog Fernandesa koji je vratio na šest metara do Cheryseva čiji je potom prizemni udarac završio u bližem kutu - 2:0. Dekoncentriranost Egipćana iskoristio je (i) Dzyuba u 62. minuti primivši dugu loptu u 16-ercu te se oslobodivši jednog igrača i plasirao je pokraj Elshenawya - 3:0. Pet minuta kasnije Trezeguetov prizemni udarac sa 16 metara zamalo je promašio desni Akinfeevov kut da bi u 73. minuti ruski vratar vadio loptu iz mreže. Spremio ju je Salah u lijevi gornji kut iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio za počasni pogodak - 3:1. D.L.

SANKT PETERSBURG - Stadion Sankt Petersburg. Noćna utakmica. Teren odličan. Gledatelja: 65.000. Sudac: Enrique Caceres (Paragvaj) 7. Strijelci: 1:0 Fathi (47.-ag), 2:0 Cheryshev (59), 3:0 Dzyuba (62), 3:1 Salah (73.-11m) Žuti kartoni: Smolov (Rusija) i Trezeguet (Egipat). Crvenih kartona nije bilo.

IGRAČ UTAKMICE: ARTEM DZYUBA (RUSIJA)