SKUPINA F

VAR pomogao Švedskoj
Objavljeno 18. lipnja, 2018.

Minimalna i zaslužena pobjeda nešto boljih Šveđana koji su do pogotka došli iz kaznenog udarca koji je salvadorski sudac dosudio nakon pregledavanja VAR tehnologije. Nakon uvodno aktivnije igre Korejaca Šveđani su preuzeli inicijativu. Iz koje se u 21. minuti izrodila stopostotna prigoda Berga, koji je bio sam ispred Joa nakon prizemnog ubacivanja zdesna, ali je korejski vratar uspio obraniti udarac iz blizine. Lopta je završila u korneru iz čijeg je lijevog kuta ubačena pred vrata gdje ju je Jansson glavom poslao pokraj suprotne vratnice. Osam minuta kasnije Larsson je ubacio iz desnog kuta, a bijeli blok u zadnji tren onemogućio obećavajući pokušaj Berga. Taj je švedski napadač bio u prigodi i u 43. minuti, u koju ga je dubinskom loptom ubacio Granqvist, ali nakon odličnog primanja prsima Berg nije bio precizan. Minutu potom Granquist je sa 16 metara ciljao desni donji kut, ali se Jo nije dao iznenaditi. Korejski vratar nije morao intervenirati u drugoj minuti sudačke nadoknade prvoga dijela jer je ubacivanje iz desnog kuta Claesson glavom prebacio preko okvira vrata.

U četvrtoj minuti nastavka Forsberg je zaključio polukontru Šveđana udarcem s 18 metara pokraj lijevog gornjeg kuta. Tri minute kasnije Korejci su stvorili prvu opasnost slijeva, odakle je Hwang centrirao na prvu vratnicu, a Koo glavom šutirao pokraj bližeg kuta. Šveđani su ponovno u 56. minuti zaprijetili slijeva nakon slobodnjaka Larssona, koji je išao na prvu vratnicu gdje je Toivonen loptu zahvatio glavom, a Jo odlično reagirao. Nekoliko minuta kasnije salvadorski je sudac uz pomoć VAR-a definitivno (u)vidio da je Claessona u svome 16-ercu srušio M. Kim, a dosuđeni kazneni udarac Granqvist je pretvorio u vodstvo Šveđana pogodivši lijevi donji kut - 1:0. Do kraja su Korejci pokušavali doći do izjednačenja, pri čemu su najbliže bili u prvoj minuti nadoknade vremena kada je Hwang glavomet u švedskom šesnaestercu zaključio udarcem pokraj desne vratnice. D.L.

NIŽNJI NOVGOROD - Stadion Nižnji Novgorod. Vrijeme sunčano. Teren odličan. Gledatelja: 45.000. Sudac: Joel Aguilar (Salvador) 6,5. Strijelac: 1:0 Granqvist (65.-11m). Žuti kartoni: Claesson (Švedska), W. Kim i Hwang (Južna Koreja). Crvenih kartona nije bilo.

IGRAČ UTAKMICE: ANDREAS GRANQVIST (ŠVEDSKA)