DOMAĆIN RAZBIO SAUDIJCE

Rusi zagrijali naciju
Objavljeno 14. lipnja, 2018.
Ruskih 5:0 najveća je pobjeda domaćina na otvaranju SP-a još od talijanskih 7:1 protiv SAD-a davne 1934. godine

Vezani članci

PUTIN OTVORIO SP U RUSIJI

Nogomet nas ujedinjuje, svi smo jedna momčad

Na otvaranju Svjetskog prvenstva domaćin Rusija uvjerljivo je porazio Saudijce te tako podignuo atmosferu i optimizam nacije!

Saudijci su se otvorenom igrom suprotstavili domaćinu, ali su se vrlo brzo uzbuđenja počela događati pred njihovim vratima. U 11. minuti Zobnin je zdesna pronašao Dzagoeva, kojeg je u posljednji tren omeo “zeleni” blok. Minutu poslije Rusi su zaprijetili slijeva, odakle je Golovin centrirao na drugu vratnicu, gdje je Gazinsky skočio i glavom pogodio suprotni kut - 1:0. Tri minute poslije domaćin je mogao poentirati zdesna, ali je naknadnom intervencijom argentinski sudac anulirao taj pokušaj dosudivši zaleđe. Saudijci su prvi put zaprijetili u 21. minuti, kada je Yasser prošao po lijevoj strani i zatim u 16-ercu tražio Alsahlawija, ispred kojeg je intervenirao Zhirkov glavom poslavši loptu pokraj svoje desne vrat nice. Nakon toga su “zeleni” imali veći posjed lopte, ali bez opasnosti za Akinfeeva. Dvije minute uoči isteka 45. domaćin je udvostručio vodstvo akcijom koju je po desnoj strani inicirao Golovin dodavši u sredinu Zobninu, koji je produžio ulijevo do Cheryseva, a on se lažnjakom oslobodio jednog protivničkog igrača i zatim, s 12-13 metara, pogodio bliži gornji kut - 2:0.

Saudijci su u nastavku krenuli ambicioznije, ali se prva opasnost dogodila pred njihovim vratima u 52. minuti. Tada je Samedov s 20-ak metara snažno šutirao iznad gornjeg desnog kuta. Četiri minute potom zdesna je u ruski 16-erac ubacio Alburayk, a pred vratima Alsahlawi i Taiseer za malo bili kratki da ubace loptu u mrežu. Saudijski je vratar u 68. minuti neutralizirao neugodan prizemni udarac Zobnina zdesna u suprotni kut te tako zadržao svoju momčad u igri. Samo još tri minute, jer je u 71. Dzyuba u svom prvom kontaktu s loptom pogodio glavom u lijevi donji kut, nakon što je zdesna na “peterac” ubacio Golovin - 3:0. U prvoj minuti sudačke nadoknade Ignashevichevu dugu loptu na lijevu stranu Dzyuba je glavom skrenuo prema 16-ercu, kamo je utrčao Cheryshev i s 15 metara pogodio lijevi gornji kut - 4:0. Abdullah je potom i peti put morao vaditi loptu iz mreže, kamo ju je iz slobodnog udarca sa 17 metara, iz poludesne pozicije, Golovin poslao prebacivši zid i poogodivši bliži kut - 5:0.

Dražen LEKŠAN

MOSKVA - Stadion Luzhniki. Vrijeme: oblačno. Teren: odličan. Gledatelja: 81.000. Sudac: Nestor Pitana (Argentina) 7. Strijelci: 1:0 Gazinsky (12), 2:0 Cheryshev (43), 3:0 Dzyuba (71), 4:0 Cheryshev (90+1), 5:0 Golovin (90+4). Žuti kartoni: Golovin (Rusija) i Taiseer (Saudijska Arabija). Crvenih kartona nije bilo.

IGRAČ UTAKMICE: ALEKSANDR GOLOVIN (RUSIJA)

RUSIJA                            5  (2)

Akinfeev -, Fernandes 6,5, Kutepov 7, Igna shevich 6,5, Zhirkov 6,5, Gazinsky 7, Zobnin 7, Samedov 6 (od 64. Kuziaev 6), Dzagoev - (od 24. Cheryshev 7,5), Golovin 8, Smolov 6 (od 70. Dzyuba 7)