JUDO TURNIR “SVETI VID”

“Mladostašima” osam, Vinkovčanima šest odličja
Objavljeno 7. lipnja, 2018.

Džudaši Mladosti osvojili su osam medalja na međunarodnom turniru “Sveti Vid” koji se održao u Rijeci. Nastupila su 454 natjecatelja iz 32 kluba, koja su se nadmetala u sedam starosnih kategorija u obje konkurencije, od U8 do seniora.

U najjačoj, seniorskoj konkurenciji, zlato je osvojio Antonio Garašić Ernješ (do 90 kg), Dubravko Krček (do 81 kg) bio je srebrni, a Nives Grčić (do 57 kg) brončana. U kadetskom uzrastu (U18) zlatom se okitila Stella Lovaković (+ 70 kg), srebro je pripalo Filipu Mjertanu (do 90 kg), a bronca Nives Grčić (do 57 kg). Stella Lovaković bila je najbolja u kategoriji + 70 kg i u konkurenciji mlađih kadetkinja (U16), a Iva Kuić (do 57) okitila se broncom. U istoj kategoriji, ali U18, Kuić je bila peta.

Uspješan nastup imali su i članovi JK-a Vinkovci koji su se vratili sa šest medalja, po dvije svakog sjaja. Diana Pavlović (U18, do 63 kg) bila je zlatna, kao i Vedran Piljić (U16, do 66 kg). Srebra su pripala Andriji Blimlu (U14, do 60 kg) i Magdaleni Bliml (U14, do 48 kg), a dvije bronce osvojila je Lara Kopčić (U18 i U16, do 57 kg). Luka Dikanović (U12, do 30 kg) bio je peti, a Viktorija Piljić (U12, do 36 kg) sedma. G. R.