TREĆA HNL "ISTOK": POŽEGA

Pobjeda vrijedna ostanka u ligi
Objavljeno 28. svibnja, 2018.

Igrači Milana Tomljenovića upisali su velika tri boda dva kola prije kraja prvenstva protiv gostiju iz Čepina, koja će vjerojatno biti dovoljna za ostanak u trećeligaškom društvu. Za Slavoniju je krenulo odlično odmah na početku utakmice, Ivan Smojvir u 2. minuti oslobodio se svojih čuvara i lijepim udarcem s 20-ak metara pogodio za 1:0. Do kraja prvog dijela, domaći plavi stvorili su nekoliko dobrih prilika, koje nisu pretvorili u pogodak, a gosti nisu ozbiljnije zaprijetili prema Rezinom golu. U drugom poluvremenu Slavonija je krenula po drugi pogodak, koji su uspjeli postići u 57. minuti nakon lijepe akcije koju je započeo Karačić, a nakon toga dobar centaršut Včelika iskoristio je Šulc i lijevom nogom zabio za 2:0. Nakon što je Slavonija zabila drugi pogodak, gosti su malo živnuli i počeli stvarati šanse za smanjenje rezultata. Nervozu u domaće redove unio je u 64. minuti Agatić, kada je nakon jedne povratne lopte s dva metra zatresao mrežu domaćih za 2:1. Gosti su nakon toga i dalje stvarali prilike i tražili izjednačenje i osvajanje boda, ali za konačnu odluku pobrinuo se Jan Neruda soloprodorom u 84. minuti. Neruda je prošao kraj tri gostujuća igrača, ušao u 16 metara i izišao sam pred vratara Kovačevića, koji ga ruši, a sudac Bundović bez imalo oklijevanja pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Podobnik za konačnih 3:1. AGM Kruna

SLAVONIJA             3  (1)
ČEPIN                       1  (0)

POŽEGA – Igralište: “Kraj Orljave”. Gledatelja: 150. Vrijeme: sunčano. Teren: odličan. Sudac: Bundović (Bjelovar). STRIJELCI: 1:0 I. Smojvir (2), 2:0 Šulc (57), 2:1 Agatić (64), 3:1 Podobnik (84.-11m). ŽUTI KARTONI: Včelik, Marčetić (Slavonija), Kovačević, Agatić, Batarilo-Ćerdić, Bilobrk, Bilić, Damjanović. CRVENI KARTON: Saša Kuburić (45.- igrač na klupi)

SLAVONIJA: Rezo, Neruda, Karačić (od 68. Plešić), I. Smojvir, Včelik, Podobnik, Sokić, Majstorović, Marčetić (od 90. Puntarić), Božić, Šulc (od 76. Grbeš). Trener: Milan Tomljenović

ČEPIN: Kovačević, Gelo, Ždinjak, Stojanac (od 73. Grgić), Agatić, Batarilo-Ćerdić, Bilobrk, Gačić (od 86. Lamza), Gregić (od 63. Damjanović), Rolj, Krstanović. Trener: Igor Toth