KAJAK JEDNOSJED

Novaković u finalu Szegeda
Objavljeno 21. svibnja, 2018.

Treća utakmica finala Zapadne konferencije ponudila je potpunu dominaciju aktualnog NBA Član Kajak kanu kluba Olimpik iz Slavonskog Broda predstavljao je Hrvatsku u mađarskom Szegedu na Svjetskom kupu. Antun je postigao možda i najveći rezultat hrvatskog kajaka u posljednjih 10 godina. U utrci kajaka jednosjeda na 1000 metara, koja je inače dio programa Olimpijskih igara u kvalifikacijskoj utrci, senzacionalno je iza sebe ostavio aktualnog svjetskog prvaka, njemačkog reprezentativca Toma Liebschera, za gotovo četiri sekunde te osvojio prvo mjesto. U polufinalu u svojoj utrci osvojio je drugo mjesto i uspio ući u A finale, gdje je među svjetskom kremom na kraju zauzeo sedmo mjesto. Na upola kraćoj dionici dohvatio je Antun još jedno finale, u kojemu je zauzeo osmo mjesto. K.L.