BELIŠĆE:

Osam žutih i dva jedanaesterca
Objavljeno 21. svibnja, 2018.

Utakmicu vrlo važnu za obje momčadi, Belišću za opstanak u Ligi, a gostima za ulazak u drugoligaško društvo, dobili su domaći iz “grada papira”, a suci su pokazali osam žutih kartona te dva kaznena udarca. Poveli su gosti nakon nespretne intervencije domaćih vratara Marina Stanića, koji je sam ubacio loptu u svoju mrežu. Tri minute kasnije prekršaj unutar šesnaesterca na Mandiću, kapetan Ratković s 11 metara pretvorio je u pogodak. U nastavku susreta Ratkovića su gosti srušili u kaznenom prostoru, a najiskusniji nogometaš na terenu sam je realizirao i drugi udarac s bijele točke. U 29. minuti tako je Belišće vodilo s 2:1. “Točku na i” za konačnih i zasluženih 3:1, stavio je Pilj u 90. minuti igre. Gosti tijekom susreta nisu stvorili ni jednu pravu priliku za postizanje pogotka, a domaćinu je ovo bila jedna od ponajboljih utakmica u ovoj sezoni. Z. Kaptalan

Belišće 3 (1)
Međimurje 1 (1)

BELIŠĆE - Gradski stadion. Vrijeme sunčano i toplo. Teren dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Mladen Matić (Virovitica) - 7,5. Strijelci: 0:1 M.Stanić (26. a.g.), 1:1 Ratković (29. - 11 m), 2:1, Ratković (52. 11 m.), 3:1 Pilj (90). Žuti kartoni: Matoković, Ratković, V.Stanić, Pranjić (Belišće), Sabol, Ptiček, Munivrana, Pajić (Međimurje). Crvenih kartona nije bilo.

BELIŠĆE: M.Stanić 6,5, V.Stanić 6,5, Lacković 7, Milić 7,5, Poljak 6,5, (od 60. Rajić 6,5), Ratković 8, Mandić 7, (od 89. Magić -), Matoković 6,5, (od 70. Blažević 6,5), Paulić 7,5, Pilj 7, Pranjić 6,5.

MEĐIMURJE: Galoši 6, Munivrana 5,5, Pajić 5,5, Ptiček 5,5, (od 55. Šarić 5,5), Režić 6,5, Hlišić 5,5, (od 18. Antonović 5,5), Tkalčić 5,5, Sabol 5,5, (od 76. Šimurić -), Škvorc 6, Malenović 5,5, Brcković 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: ZORAN RATKOVIĆ (BELIŠĆE)