BADMINTONSKI PANNONIA OPEN

U Zrinjevcu nastupio i igrač iz Laosa
Objavljeno 15. svibnja, 2018.

U osječkoj dvorani Zrinjevac održano je 3. izdanje međunarodnog badmintonskog turnira Pannonia open, na kojem je nastupilo tridesetak natjecatelja iz pet država. Domaćin, BK Osijek, nakon težih ozljeda Gorana Hummela i Filipa Bana nije imao prevelika očekivanja, no imao je druge uzdanice.

U muškom dijelu natjecanja naslov prvaka osvojio je Zagrepčanin Dario Karl, koji je u finalu bio bolji od osječkog veterana Brune Barta sa 2:0 (21:15, 21:15). Još jedan Osječanin, Boris Winkler, došao je do bronce, svladavši igrača iz Laosa Sengphachanha Kattiyasacka sa 2:0 (21:15, 21:15). Kod badmintonašica naslov pobjednice osvojila je Maja Žubrinić (Flex, Zagreb) pobjedom nad klupskom kolegicom Andreom Kralj 2:0 (21:16, 21:19). U susretu za broncu Osječanka Jasenka Augustinović poražena je od Zaprepčanke Anamarije Kuleš sa 2:0 (21:17, 22:20). U igri muških parova najbolji su bili Dario Karl i Slovenac Tin Albrecht. Broncu je pak osvojio osječki par Boris Winkler/Zlatko Veber. Kod mješovitih parova slavili su Tine Albrecht i Ivana Mikinac (Tigar, Kuče), a u susretu za broncu Denis Horvat i Maja Žubrinić svladali su osječko-zagrebački par Tomislav Tobijas/Anamarija Kuleš. U muškim singlovima igrani su B i C turniri, na kojima su slavili Denis Horvat (Flex) i Domagoj Karl (Osijek). I. Liović