NBA DOIGRAVANJE

Lekcija Bostona
Objavljeno 14. svibnja, 2018.

Odigrana je prva utakmica konferencijskog finala u NBA doigravanju. Za primat na Istoku bore se Boston i Cleveland, a sudeći prema otvaranju, mogla bi ovo biti itekako zanimljiva serija. Celticsi, iako oslabljeni, nastavili su s odličnim izdanjima, posebno na svom parketu, gdje još nisu izgubili utakmicu u ovogodišnjem play-offu. No, malo je tko očekivao da će odmah u prvoj utakmici razbiti Cleveland, koji je u TD Gardenu poražen 108:83. Da se gosti neće dobro provesti, bilo je jasno već nakon prve četvrtine (36:18), a na poluvremenu je bilo 61:35 za domaćina. Do kraja nije bilo više zanimljivo, a sada je za vidjeti kakve su pouke Cavsi izvukli iz te utakmice. Boston je u prvoj pobjedi predvodio Jaylen Brown s 23 poena i osam skokova. Marcus Morris dodao je 21 koš i deset skokova, ali je i odlično čuvao LeBrona Jamesa, koji je zabio najmanje u doigravanju (15), te je imao i sedam izgubljenih lopti. Odličan je bio i Al Horford s 20 poena i šest asistencija. Kod Clevelanda, najviše je zabio Kevin Love (17), a posljednje tri minuta na parketu bio je i Ante Žižić, koji je promašio dva slobodna bacanja, uz dva skoka i asistenciju. N. B.