TREĆA HNL ISTOK: BJELOBRDCI PONOVNO REMIZIRALI

Dobri Vukovarci odnijeli bod
Objavljeno 14. svibnja, 2018.

Zanimljiva, sadržajna i uzbudljiva utakmica završila je pravednim remijem! Nakon što je u šestoj minuta domaći vratar Ilinčić amortizirao Jagustinov udarac zdesna, u devetoj je napadač BSK-a Brlić pobjegao po lijevoj strani i zatim zatresao bližu vratnicu. U 13. je Ilinčić obranio Tunjićev pokušaj u lijevi gornji kut da bi u 22. minuti Popović u odličnu prigodu ubacio Elinga čiji je udarac iz blizine vukovarski vratar obranio. Sedam minuta kasnije Eling je dijagonalom na lijevoj strani pronašao Žaju, a ovaj u 16-ercu Popovića koji je naciljao lijevi donji kut - 1:0. Vodstvo domaćih trajalo je dvije minute jer je tada Jagustin prošao kroz sredinu i zatim dubinski ubacio do Šesta koji je, s 12-13 metara, prizemnim udarcem svladao Ilinčića - 1:1. Pet minuta potom Popović je pred vukovarskim vratima uposlio Brlića koji je iz blizine prebacio okvir. Isti je domaći napadač imao prigodu i u 43. minuti, ali mu je Đilas obranio udarac u desni donji kut. Odmah zatim Popović je iz povoljne situacije prebacio okvir vrata nakon što ga je zdesna pronašao Šileš da bi u sljedećoj akciji Vukovarci došli do drugog pogotka. Po desnoj je strani prošao Jagustin i centrirao u 16-erac gdje je Korejac Cho loptu zahvatio glavom i pogodio mrežu - 1:2.

Napori domaćih u nastavku urodili su plodom u 59. minuti nakon što je Eling centrirao zdesna, a spretni Popović loptu glavom ugurao u mrežu - 2:2. Visok tempo igre u završnici je pao tako da nije bilo ozbiljnijih prijetnji poput one iz 79. minute kada je Žaja slijeva pokušao iznenaditi vukovarskog vratara šutirajući u bliži kut. U lijevi donji išla je Kasačeva lopta u sudačkoj nadoknadi vremena koju je Đilas paradom uhvatio. D. Lekšan

BSK                                 2  (1)
VUKOVAR 1991            2  (2)

BIJELO BRDO - Igralište BSK-a. Vrijeme: poluoblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo) 6,5. Strijelci: 1:0 Popović (29), 1:1 Šest (31), 1:2 Cho (45), 2:2 Popović (59). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 6, Šileš 6,5, Žaja 7 (od 86. Dubravac -), Majtanić 7, Dragojević 6,5, Žigri 6,5, Brlić 6,5, Pačar 7,5, Eling 7 (od 71. M. Jakšić -), Popović 8, Kasač 6,5.

VUKOVAR 1991: Đilas 6,5, Brajković 6,5, Marinčić 6, Tunjić 6,5, Mišković 6,5, Lovrić 7, Cerovski 6, Čakalić 7, Šest 7,5, Jagustin 7,5 (od 87. I. Jakšić -), Cho 7 (od 63. Plum 6,5).

IGRAČ UTAKMICE: NEBOJŠA POPOVIĆ (BSK).