PRVA HRVATSKA LIGA NOGOMETAŠICA

Neretva za “zečice” bila plitak potok
Objavljeno 14. svibnja, 2018.

Zadnje ovosezonsko gostovanje u Metkoviću nogometašice Osijeka apsolvirale su pobjedom izraženom dvoznamenkastim rezultatom. Poput brojnih ligaških protivnica, tamošnja je Neretva bila plitak potok za aktualne prvakinje Hrvatske koje su ubacile deset lopti u mrežu domaće vratarke. Da su "zečice" bile koncentriranije, mogao je Metkovkama poraz biti i osjetniji, a vrlo su brzo spoznale da ga nikako ne mogu izbjeći. Odolijevale su do 11. minute kada je Balić svladala vratarku Kešinu koja je do odmora još u tri navrata posezala za loptom iz mreže. U nastavku je to činila češće budući da su Osječanke tada postigle još šest pogodaka. Ohrabrujuće je da se posve vratila Martina Šalek koja je jučer postigla hat-trick, po dva su pogotka zabile Lorena Balić, Mateja Bulut i Izabela Lojna, a jedan dodala Mateja Andrlić za pristojnih i ugodnih - 0:10. D.L.

NERETVA               0
OSIJEK                    10  (4)

METKOVIĆ - Igralište "Iza Vage". Vrijeme: sunčano i sparno. Teren: odličan. Gledatelja: 150. Sudac: Toni Bešker (Solin). Strijelci: 0:1 Balić (11), 0:2 Lojna (27), 0:3 Balić (28), 0:4 Šalek (33), 0:5 Bulut (48), 0:6 Andrlić (53), 0:7 Lojna (59), 0:8 Bulut (63), 0:9 Šalek (72), 0:10 Šalek (87). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

NERETVA: Kešina, Jurković, Musulin, Suton (od 59. Markota), Dugandžić, Mijoč, Terzić, Tanović (od 46. Šimunović), Mandić, Jurković, Herceg.

OSIJEK: Adamović, Bulut, Nevrkla, Balić (od 66. Laslavić), Andrlić, Kunštek, Radeljić, Šalek, Lojna, Pernar (od 46. Kovač), Maltašić (od 62. Čavić).