RUKOMETNA LIGA ZA PRVAKA

NEXE se osvetio Varaždincima i vratio u utrku
Objavljeno 8. svibnja, 2018.

Rukometaši NEXE-a uzvratili su Varaždincima za minimalan poraz koji su doživjeli u prvom dijelu Lige za prvaka na njihovu terenu. Pobjeda Našičana u sinoćnjem dvoboju ni u jednom trenutku nije bila upitna, pitanje je bilo koliko će na kraju biti razlika.

Prvo poluvrijeme Našičani su otvorili s tri pogotka, dok su Varaždinci svoj prvi postigli tek u devetoj minuti. Dva je zabio Stojanović za “minus jedan”, to se dogodilo u još jednom navratu, a onda je uslijedila našička serija od pet pogodaka (9:3). Obrana NEXE-a je odlično funkcionirala, u dvadeset minuta primila je tek tri pogotka. S druge strane, da Meštrić nije obranio sedmerce Zrniću i Barišiću, razlika bi bila i veća. Varaždin je u nastavku susreta ponovno bio osam minuta bez pogotka, pa je NEXE na odmor otišao sa sedam pogodaka viška.

Drugo poluvrijeme pogodcima počinju Zrnić, zatim zabija i Eter. Desetak minuta se igralo pogodak za pogodak, a pet minuta prije kraja Varaždinci su se uspjeli spustiti na minus pet (27:22). No, nije bilo problema za domaću momčad, Leban, Gadža pa Lelić sa svog gola i na kraju mladi Marin Greganić zaključuju utakmicu te donose NEXE-u zasluženu i uvjerljivu pobjedu. Našičani su se sad u Ligi za prvaka Hrvatske bodovno poravnali s Dubravom i Varaždinom te s obzirom na pozitivnu razliku, zasjeli na drugo mjesto, koje će morati obraniti u direktnom susretu s Dubravom u Našicama. A drugo mjesto u Ligi za prvaka vodi i sljedeće sezone u Seha Gazprom ligu. S. Sobodić

NEXE                     31  (14)
Varaždin 1930         23  (7)

NAŠICE - ŠŠD Kralja Tomislava. Gledatelja: 400. Suci Dalibor Jurinivić (Zadar), Marko Mrvica (Biograd n/m).

NEXE: Lelić 1, Šipić 4, Gadža 2/1, Leban 5, Eter 4, Zrnić 8/2, Mrđenović, Barišić-Jaman 3, Manci-Mičević, Buvinić 2, Greganić 1, Jurić-Grgić, Lavrič, Tomić, Brumen 1, Pilipović(5). Trener Hrvoje Horvat.

VARAŽDIN 1930': Špikić, Špruk 7, Zobec 1, Novak, Černeka 1, Stojanović 5, Glavaš 2, Meštrić(5+2), Vidaček 1, Črnila(3+1), Levak 2, Jurišić, Marić 3, Vrdoljak 1, Koprek. Trener Željko Čagalj.

SEDMERCI: NEXE 3 (6). Varaždin -; ISKLJUČENJA: NEXE 4 minute (Mrđenović, Brumen 2). Varaždin 2 minute (Stojanović).