HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Sudac prekinuo susret zbog dva gledatelja
Objavljeno 25. travnja, 2018.
“Brokeri” su očekivano izgubili od Cedevite i sad čekaju četvrtak navečer i rješenje pitanja jesu li upali u play-off

U posljednjem kolu HT Premijer lige košarkaša, gost Gradskog vrta bio je aktualni prvak Hrvatske. Opravdala je zagrebačka Cedevita ulogu favorita, potvrdila je tako i “jedinicu“ za doigravanje, dok će Vrijednosnice Osijek u četvrtak navečer znati jesu li upali u play-off kao osmoplasirani sastav.

Rezultatski, sve je završilo prema očekivanjima, a susret će se ipak pamtiti po još nečemu, a što zapravo nema veze s igrom na parektu. Nesvakidašnja situacija dogodila se na isteku 18. minute, pri rezultatu 22:25. Prvi sudac, Želimir Tresoglavić, zbog prostih verbalnih eskapada dvojice gledatelja s tribina zatražio je odstranjene istih. Kako se to nije odmah dogodilo, osječki arbitar odveo je sudačku trojku u svlačionicu i prekid je trajao 20-ak minuta. Ne opravdavamo ponašanje publike, ali utakmice se nisu prekidale i zbog gorih stvari, stoga se ovo moglo riješiti i drugačije.

Na parketu je pak domaćin bio ravnopravan i dulje od očekivanja. U prvom poluvremenu imao je i prednost od 20:13 u 14. minuti, ali do odlaska na odmor Cedevita pravi 16:5. Gosti su preuzeli kontrolu zahvaljujući prije svega skoku u napadu (13), a brokeri su još držali priključak do 24. minute (31:32), nakon čega je kvaliteta ipak došla do izražaja. Podignula je momčad Jure Zdovca defanzivnu razinu, a u 27. minuti je i prvi put povela dvoznamenkastom razlikom (31:42). U 34. je i najvećih 40:56, ali Osječani s dvije trice pokazuju da ne žele još predati utakmicu. Ipak, tri trice Cherryja stavljaju stvari na svoje mjesto.

Ako današnji ogled Zaboka i Hermes Analitice završi pobjedom domaćina, u sedam dana gledat ćemo još dva okršaja Vrijednosnica i Cedevite u četvrtfinalnoj seriji doigravanja.

Nino BENČINA
VRI. OSIJEK                54
CEDEVITA                   74

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Tresoglavić (Osijek), Galiot, Marunica (Zagreb).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tomsick 4 (1-1), Taylor 9 (0-2), Došen 6, Levinson, Anzulović, Šarac 13 (1-1), Krolo 2, Lindbom 5, Vrkić 6 (2-2), Turalija 9 (1-2).

CEDEVITA: Ukić 14 (2-2), Krušlin 3, Perković, Bajo, Nichols 4, Slavica, Žganec 2 (0-2), Musa 11 (4-4), Cherry 17, Markota 1 (1-2), Ramljak 5 (1-2), Stipanović 17 (5-7).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 10:13, 15:16, 15:21, 14:24