TREĆA HNL "ISTOK": BIJELO BRDO

Trasirali drugoligaški put
Objavljeno 16. travnja, 2018.

Iako Čakovčani nisu bili u podređenom položaju bodovi su zasluženo ostali u Bijelom Brdu nakon čega je drugoligaško društvo postalo bliskije! Put domaćoj pobjedi otvorio je autogol Režića nakon što su Bjelobrđani ambicioznije ušli u igru! Ubacivanje lopte gostujućeg kapetana uoči odmora u vlastitu mrežu bilo je, zapravo, iznuđeno. Ištvanić je na desnoj strani odlično pronašao utrčalog Perišu koji je povukao loptu nekoliko metara te zatim oštro vratio po zemlji na koju je natrčao Režić i iz blizine svladao vlastitog vratara - 1:0.

U nastavku su gosti pokušavali doći do izjednačenja što im je zamalo uspjelo u 54. minuti kada je vratar Ilinčić kratko odbio Režićev neugodan slobodnjak, a zatim je žuto-plavi blok neutralizirao Marcijušev pokušaj. Pet minuta kasnije zdesna je zaprijetio Munivrana, ali je šutirao ravno u domaćeg vratara. Susret je bio odlučen u 76. minuti kada je Režić zakomplicirao situaciju u svom 16-ercu nakon što se pomislilo da je opasnost prošla. Loptu mu je iskopao Popović i vratio do Ćorića čiji je udarac iz blizine udario u gredu i završio preko gol-crte - 2:0. Dvije minute kasnije, na Ištvanićevo dodavanje, Popović se mogao upisati u strijelce, ali mu je Galoši obranio prizemni udarac u suprotnu, desnu stranu. Tri minute uoči isteka 90. Munivrana je pokušao zdesna i pogodio vanjski domaće mreže. D. Lekšan

BSK                         2  (1)
MEĐIMURJE           0

BIJELO BRDO - Igralište BSK-a. Vrijeme: oblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci) 7,5. Strijelci: 1:0 Režić (42.-ag), 2:0 Ćorić (76). Žuti kartoni: Majtanić, Dorić, Periša, Brlić (BSK), Antonović i Sabol (Međimurje). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 7, Majtanić 6,5, Žigri 6,5, Pačar 6,5 (od 78. Gvozdenović -), Meter 6,5, Eling 6 (od 66. Kasač 6,5), Dorić 7, Ištvanić 7, Periša 7, Ćorić 7,5, Popović 7 (od 84. Dubravac -).

MEĐIMURJE: Galoši 6, Munivrana 6,5, Antonović 6, Pajić 6, Režić 6, Marcijuš 6,5, Tkalčić 7, Sabol 6,5, Škvorc 6, Šarić 6, Malenović 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: DRAGO ĆORIĆ (BSK).